Шерлок 5


Свого часу я трохи підсів на різного роду серіали (заразна штука виявляється) і передивився їх чимало. А що ж робити, якщо фільмів толкових зараз практично не знімають? Але й серіалів зараз нормальних теж треба пошукати, бо дивитися чергову фігню з нашестями прибульців вже сил немає.

Буквально кілька днів назад почув про британську малосерійку під назвою “Шерлок” – серіал, як на мене, вартий уваги. Причому уваги як любителів класичних детективів пера Артура Конана Дойля, так і фанатів спопсілого “Доктора Хауса”.Сюжет серіалу (який налічує аж два сезони по 3 серії) базується на класичних історіях про знаменитого детектива із Бейкер-стріт, але події перенесені у сучасність. Таким чином Шерлок обзавівся мобільником (і полюбляє сидіти з нього в неті і писати есемески), а доктор Ватсон веде блог, в якому описує свої пригоди.

Звичайно, ідея модернізувати пригоди геніального детектива приходила у голову багатьох, але достойно продовжити справу Дойля далеко не кожному під силу (співвітчизникам автора оригіналу було простіше – менталітет схожий). Саме тому я вважаю серіал “Шерлок” дійсно вартим уваги – фільм вдався на славу (тривалість кожної серії близько 90 хвилин, тож по-суті ми маємо справу з повноцінними кінофільмами).

Відверто кажучи, голлівудські продюсери запросто могли б зробити із “Шерлока” повноцінну сагу на кшталт “Сутінок” (при бажанні могли б навіть дати зіграти головну роль Дауні молодшому – у нього непогано виходить,  хе-хе). У британців так не заведено і вийшов не бойовик, а саме детектив, у якому подій розвиваються неспішно і водночас стрімко. В результаті маємо дуже класний серіал, який навіть продовжили на наступний, третій сезон.

________________________________

Джон Д’юї, звісно, не такий популярний автор як Артур Конан Дойль, але і в нього є варті уваги твори. Зокрема класична праця “Демократія і освіта” багато в чому варта уваги нинішніх освітян. Насамперед, чільників галузі, серед яких багато людей явно некомпетентних.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 thoughts on “Шерлок

  • Akceptor

   Просто насправді про Шерлока Холмса написано досить великий цикл історій, тому в один фільм не вкластися. Тут маємо вже 6 повнометражних фільмів, причому дуже гарної якості.
   Ходив я на “Шерлока Холмса” із Дауні в головній ролі (першу частину). Але той фільм – зовсім не те, що треба. Одним словом, серіал дуже рекомендую.

 • Владислав

  вже чув десь про цей серіал, може й подивлюсь як час буде, проте сумніваюсь, що хтось може зіграти Шерлока краще, ніж Дауні-молодший. я на обидві частини фільму ходив в кіно – просто супер! 2 частина вийшла навіть кращою за першу

  • Akceptor

   Фільм із Дауні – це кіно по коміксу. А серіал – за мотивами книг (просто сюжет модернізовано до нинішніх реалій).
   Тому порівнювати фільм та серіал недоречно – вони абсолютно різні.
   На другого Холмса не ходив у кіно, але загалом перша частина непогана, як на Голлівуд 🙂

 • Юрко Блогер

  Погоджуюся! Серіал чудовий і думаю що чудово перенесено мотиви з книги у площину сучасності. Дивлюся не відриваючись щоб оцінити кожну мить. Фільм із Дауні – це комікс, пародія не більше.