Схема бази даних для журналу


Довший час морочив собі голову тим, як організувати базу даних у своєму електронному журналі. Оскільки досвіду з базами даних не маю практично ніякого, та ще й погані спогади з практики на першому курсі (там мені поставили погану оцінку, хоча я і зробив практично неможливе для себе, просто тому, що “я вам цього не розказував і тому ви цього зробити не можете” – а як же бубен?!).

Отож виглядає так, що база складатиметься з 8 таблиць. Головна містить інформацію про пару і туди записуватимуться оцінки, “енки”, дати занять, тощо. Окремо є таблиці для студентів та викладачів; обидві зв’язані з таблицею users, яка містить дані (логіні і паролі) про користувачів.

Схема бази даних для журналу

Схема бази даних для журналу

А ще під шумок почав експериментувати з Ґіт-хабом і зробив собі там репозиторій для цього проекту. Кому дуже хочеться – дивіться (зараз, щоправда, там нічого такого немає), але майте на увазі: я аматор і дуже болісно переношу критику 🙂

UPD (тиждень по тому)

Зараз, коди вже трохи посидів, написав частину коду, стає зрозуміло, що у базу доведеться додати ще кілька табличок, які будуть описувати розклад занять із відповідних предметів. Тобто кожен предмет чи навчальний курс включає у себе як лекційні, так і практичні і\або лабораторні заняття, які фактично можуть вести зовсім інші викладачі. І кожне з занять проводиться у чітко визначений день, тому можна зробити таблицю з розкладом і звідти брати дати відповідних пар.

А ще побачив сьогодні оголошення “главный бухгалтер курсы Киев” і подумав, що якийсь такий електронний журнал дійсно міг би стати у пригоді різного роду конторам, що проводять навчальні курси – у них вимоги явно простіші. аніж у “нафті” і заморочок менше; навіть з тими ж “енками”…

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *