Шалений Макс: шалена ху#ня 12


Якщо хочете знати думку у двох словах чи остерігаєтеся спойлерів, то короткий підсумок відразу: WTF?? O_o Одним словом, не ходіть на цей фільм, бо він ні про що. Цей фільм – викинуті на вітер 35 гривень і дві години з життя. А тепер трохи більш розгорнуто 🙂

Я не фанат оригінальних фільмів про шаленого Макса і абсолютно не в курсі хто це такий і що у нього з головою. Фільм “Шалений Макс: дорога люті” цю завісу трохи привідкриває і ми розуміємо через що головний герої “з’їхав з котушок”, але ніякого більше навантаження така інформація не несе. Фактично у другій половині фільму Макс поводиться вже дуже аж адекватно і схоже що сценаристи просто забули про цю його “особливість”…

Для мене у цьому фільмі взагалі багато незрозумілого. Неясно що за чуваки хапають Макса на самому початку, нащо їм купа голодних обірванців довкола їх цитаделі (судячи з усього, всередині скельної фортеці є всі необхідні для життя речі: нормальна їжа, вода, навіть якась медицина), чому ті білі камікадзе потребують переливання крові і звідки беруть донорів, що за фішка з намордниками. Неясно взагалі нічого, але гаразд. може так і задумано 🙂

Далі ми дізнаємося що є ще 2 міста, які спеціалізуються на виробництві патронів та пального відповідно. І дізнаємося що у цитаделі, походу, виробляють людське молоко і типу торгують з сусідами. Самі сусіди живуть дуже недалеко і буквально за кілька годин можуть доїхати одне до одного на своїх постапокаліптичних машинах – “агрегатах”. Тут я не розумію ні чому нема нормальної дороги між містами (фактично могли б бути навіть бензопроводи і молокопроводи, нащо гнати велетенську фуру), ані чому взагалі місцеві автомобілі такі монстроузні. Виглядає так, що у світі була війна за пальне і за воду. Води нема на поверхні, а пальне теж дороге, але його палять просто тонами.

Чим далі тим більше незрозумілого. Як фанатик-камікадзе (за сумісництвом ще й ас-водій і геніальний автомеханік) раптово переглядає свою життєву позицію і змінює православний трепіт на чи не ненависть до колишнього вождя? Як він ухитряється на початку фільму валитися з ніг, а згодом переживати такі екстремальні шутки, що їх не витримав би і Чак Норріс (мабуть цілюща Максова кров дається взнаки), За рахунок чого виживають амазонки на мотоциклах і звідки діти у тисячі матерів, якщо вони на гарматний постріл не підпускають до себе чоловіків?

Бляха, у мене починає закипати мозок від цього фільму… І закінчення у нього таке ж феєричне, як і все інше: наші герої просто розвертаються і, вбиваючи всіх на своєму шляху, несуться додому. А там їх приймають як рідненьких, незважаючи на те, що буквально вчора вони були зрадниками. Я взагалі нічого не зрозумів, якщо чесно, особливо не зрозумів чого стільки захоплених рецензій і мало не дифірамбів. Кіно ж убога лажа, народ!

А, ну так, і трейлер, вже традиційно для сучасного кіно, зовсім не відображує суті фільму. Це просто реклама з красивими картинками, щоб ви прийшли і принесли своїх 35 гривень і витратили 2 години життя на цю муть.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 thoughts on “Шалений Макс: шалена ху#ня

 • Владислав

  Не зміг пройти мимо. Цілком і повністю не погоджуюсь. Це не той фільм, в якому треба шукати логічність побудови сюжетної лінії чи поведінки персонажів. Це той фільм, який дивишся і насолоджуєшся від А) Шаленості Б) Брєдовості В) Драйву Г) Напруги
  А якщо сидіти і намагатися пошукати щось тверезе у фільмі такого типу, то ясен пень, що фільм видастся фігнею.
  Звичайно, скільки людей – стільки смаків, але просто подивись навіть не оцінку фільму на кінопоіску і імдб, а на рейтинг кінокритиків – людей, які професійно оцінюють фільми. А потім запитай себе чому фільм має найвищі оцінки.

  • akceptor

   Якби я зважав на думку якихось “критиків”, то ходив би у обтягуючих джинсах і рожевій кофточці, пив карамельне лате (досить непогане на смак, до речі) і катався на кредитному Форд Фокус. Болт на думку “експертів” я клав ще у той час, коли чуть більше як всі вони стверджували що у телефонах “Моторола” складне меню, а от у “Нокіях” – вонодуже зрозуміле і інтуїтивне.
   Тепер про фільм.
   Сюжет? Як такий сюжет відсутній, просто погоня невідомо кого неясно за ким невідомо куди. Жодної логіки у сюжеті нема, він висмоктаний з пальця і я б забив, якби це просто позиціонувалося як трешак, а не як один з кращиїх фільмів року.
   Персонажі? Я читав що ота дівочка спеціально постригла коси аби зіграти у цьому фільмі. Що вона курить? Що там було грати? Не знаю як кому а мені мотивація нікого з персонажів не зрозуміла. Окей, спишемо на те, що вони всі божевільні.
   Напруги і драйву у цьому кіні теж нема, бо і так ясно що фура доїде куди треба. Головних героїв два і вони виживуть, а вагітні у тюлях і лисий камікадзе – розмінна монета. Персонажі не викликають співчуття, якщо бути відвертим, вони нічого не викликають. Подивися “Книгу Ілая” – от там ти за головного героя як не вболіваєш, то хоч хвилюєшся за нього.
   PS
   Я кілька разів поривався вийти з залу під час сеансу 🙂 Єдине, на що мене сподвигла ця кінолажа – подивитися оригінальний фільм про Макса.

   • Владислав

    “якби це просто позиціонувалося як трешак, а не як один з кращиїх фільмів року.” – Тобто на критиків болт ти кладеш, а на позиціонування, яке загалом і визначають ці критики – ні?
    Книга Ілая – хороший постапокаліпсис, не сперечаюсь, але це інший тип фільму. Так само як і Дорога 2009 року. А в Максі ти не розгледів багато речей, через які фільм і отримав такі високі оцінки – це метафоричність і символізм. В фільмі безліч паралелей із сучасним світом – показана жадоба людей, бажання правити, бажання боротися і так далі.
    Я розумію, якби я там знайшов щось таке, що режисер навіть на думці не мав, але багато речей були очевидними.

    • Akceptor

     Наприклад? Нічого такого не показано там. Таким макаром і з 50 відтінків сірого можна висмоктати з пальця всякі бажання правити, і з сутінок, і з качиних історій.
     Не варто шукати символізм там, де його нема 🙂
     ЗІ
     Го інгрес краще з нами 🙂

     • Владислав

      Я не фанат фемінізму, але в фільмі були показані сильні жінки, паралельно з цим показувалося бажання правителя мати людей за речі.
      “Не майте згубної жадоби до води” – ніби абсурд, але цей момент показує сучасний лад, відношення правителів до населення.
      Перевтілення смертника до кінця фільму показує можливість людей мінятися.
      Шукати символізм можна будь-де, але тут він безпосередньо закладений самим режисером хоча-б тому, що режисер сам про це й казав.
      Окей, не сподобався тобі сюжет, персонажі, не побачив ти нічого глибокого в цьому фільмі, окей – але сама картинка? Як-не-як, тут 2 години екшну, саме екшну, без довгих і нудних діалогів. Екшн, погодся потужний – тільки не кажи, що у всяких форсажах він кращий.
      Спецефекти тут взагалі використані мінімально – 80% всіх трах-бабахів у фільмі – справжні. Вже це заслуговує поваги у світлі сучасного голівуду, який вже де-факто не існує без комп”ютерної графіки. Самі тачки і трюки? Можеш не бути любителем автівок, але тут майже кожна бричка реально крута. Якось так.

      • Akceptor

       Так, картинка гарна, тут я не спорю. 🙂 Машинки теж гарні. Не зрозуміло нащо такі машинки у світі де пальне теж на вагу золота, звісно, бо фура, типу тої що на ній їхали головні герої, має брати 1:1, літр на кілометр не менше ))
       Але у кіно я особисто йду не заради картинки, а хочу якогось сюжету, гри акторів і т.п. Це круто, що режисер сказав ніби у фільмі все це є ))
       Зараз дивлюся першого “Макса” і там сюжет хоч і убогий, але все ж є. І атмосфера, як на мене, передана краще

 • Ipeacocks

  >>>Неясно що за чуваки хапають Макса на самому початку, нащо їм купа голодних обірванців довкола їх цитаделі (судячи з усього, всередині скельної фортеці є всі необхідні для життя речі: нормальна їжа, вода, навіть якась медицина), чому ті білі камікадзе потребують переливання крові і звідки беруть донорів, що за фішка з намордниками. Неясно взагалі нічого, але гаразд. може так і задумано 🙂

  Хапають типу як раба. Переливали кров, бо здається, білий чувак був хворий і без здорової крові довго б не протягнув. Обірванці – це раби, яких часом брали нагору для робіт (можу помилятись), та і взагалі може з них брались якість податки.

  >>> Тут я не розумію ні чому нема нормальної дороги між містами

  А чому в Україні немає нормальної дороги між містами?

  Про вартість пального – тут хз, чому воно не може бути відносно дешевим? Я не прослідкував у фільмі, що саме воно дороге. Просто воно коштує грошей і його роблять не всі.

  Я був налаштований скептично до фільму і взагалі рідко ходжу на екшен-фільми, бо вони апріорі не оригінальні і шлакові. Проте саме після Макса, я зрозумів, що ще не все втрачено.

  Сюжет звісно тут простий. Але знято все неймовірно!