Що ти зробив для держави? 5


 

Що ти зробив для держави?

Що ти зробив для держави?

Початок травня, дипломне проектування у наших студентів у самому розпалі, а ще дедалі актуальнішим стає питання “куди податися після завершення навчання?”, бо ні для кого не секрет, як зараз виглядають у нашій державі справи з роботою і надто з працевлаштуванням молодих спеціалістів. Поширеною помилкою випускників є думка, що навчання за рахунок державного замовлення автоматично означає отримання роботи, як це було колись. І справді, з точки зору здорового глузду, якщо я замовляю навчання 20 фахівців у деякій галузі, то певно не просто так, а маю на них якісь плани. Втім, держава замовляє на 5 років наперед, тож навіть не кожна ворожка зможе передбачити як воно буде за 5 років; як на мене, “бюджетникам” варто тішитися бодай з того, що вони отримають вищу освіту “на халяву”, в той час як дехто змушений платити по 1000 у.о. за рік навчання (і це при тому, що зараз у більшості випадків відмінено різноманітні знижки, що мали місце раніше).

Ясно, що зараз попиту на технічних фахівців немає, більш-менш розраховувати на щось можуть хіба що програмісти яких зараз радо беруть різні переважно аутсорсингові компанії. У різного роду менеджерів справи трохи кращі, та зараз їх наплодилося стільки, що конкуренція просто фантастична, а що досвіду роботи у молодого фахівця нема, то йому залишається сподіватися хіба на свій фарт і на допомогу спеціалізованих ресурсів типу http://uawork.com/, та й вони не панацея, бо роботи для всіх просто немає. Відверто кажучи,  мені просто дивно чути від студентів фрази типу “якщо держава оплачує моє навчання, то вона мусить забезпечити мене роботою”. Може вас ще і квартирою забезпечити? І це при тому, що рівень знань (а головне і бажання вчитися) дедалі менший. Реально зараз навіть практично немає адекватних продавців-консультантів у магазинах електроніки (пишу про це, бо часто стикаюся з такими фактами), не кажучи вже про кваліфікованих інженерів. Але ж це якраз той випадок, коли людина, перш ніж вимагати щось від держави, мала б запитати у себе: “а що зробив для держави я, чи не були тих оплачених нею 5 років навчання просто марно згаяним часом?”


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 thoughts on “Що ти зробив для держави?

 • Taras

  Чекати на те, що держава забезпечить роботою можуть тільки лінтяї і халявщики, які нічого не хочуть робити. Це за союзу було так, зараз “протирарачі штанів” нікому не потрібні. І потрібно вже нарешті, дорогі студенти, це зрозуміти. І нема чого розповідати: нема роботи, бла-бла. Роботи є, і багато. Варіантів для бізнесу – пруд гати! Просто треба відкрити очі і подивитись навкруги, а не чекати, що хтось все на блюдечку принесе.
  Зрештою, правильно каже автор, держава ДЛЯ ВАС 5 років оплачувала навчання. Вам цього мало? Хватить скиглити, ідіть працюйте!!!

 • Андрій

  Так, роботи багато, але щоб влаштуватися, потрібно заплатити чималу суму (та навіть щоб в армію піти куди хочеш потрібно платити!!!).
  У коментарі вище, Тарас писав, що є купа варіантів для бізнесу, так, є. Але щоб його відкрити потрібні величезні витрати, кредити як варіант підходять, але досить небезпечно, а вдруг “не прокатить?”
  Але не може не погодитися із тим що важливим фактором є лінь. Ніхто до вас додому не прийде, і не постукає до Вас у двері із словами: “Друже, ходи до мене на роботу!”.
  Потрібно самому шукати роботу, набиратися досвіду, а уже тоді можна спробувати відкрити свою справу.

  • Akceptor Від автора

   Ну це зовсім не правда, хоча багато хто хоче, аби це здавалося правдою. Реально зараз можна елементарно знайти роботу без знайомств (я не кажу про якусь мажорну роботу, але працювати є де і всюди потрібні хай ті самі продавці, електрики, сантехніки і т.п.); реально можна зайнятися власною справою без величезних витрат (для прикладу робота в інтернеті, фріланс, свій сайт якийсь і т.п. але тут треба мати знання, треба мати бажання працювати і вчитися).
   Основна причина таки лінь, а ще, я так думаю, комусь просто вигідно, аби люди думали, що нема виходу, що все так погано і т.п.
   У мене багато знайомих, випускників університету, і всі вони працюють (ті, хто цього хоче). Не конче за фахом, не конче заробляють багато, але робота є.