Що можна написати на LabVIEW?


Публікації про середовище розробки під назвою LabVIEW не викликали ажіотажу – це й зрозуміло, насправді сфера застосування LabVIEW досить вузька і специфічна. Проте цього разу замість чергового нудного уроку я покажу приклад програми, створеної саме у LabVIEW, причому не надто вузькоспеціалізованої, та корисної, насамперед для багатьох студентів. Дивимося скрін:

 

Перетворення з десяткової у двійкову систему числення

Перетворення з десяткової у двійкову систему числення

На рисунку зображено програму, яка перетворює числа із десяткової системи числення у двійкову, а також перетворює з десяткової системи числення у шістнадцяткову.

Здавалось би, яка користь від такої програми, адже є звичайний собі калькулятор (навіть той, що йде у комплекті з ОС Windows) – натиснув дві клавіші і маєш результат.

Певною мірою це так. Але плюс даної софтини у тому, що вона не просто перетворює числа, а ще й показує як це треба робити. Тобто орієнтована програма не стільки на результат, як на розуміння шляху його досягнення. У вікні програми ми бачимо яким саме чином здійснюється перетворення, а саме це і треба студентам технічних вузів, особливо тим, що згодом матимуть справу з цифровою технікою, програмуванням, тощо.

Сама програмка вкладається у сотню кілобайт (скачати можна тут), але для роботи потребує встановленого пакету LabVIEW 7 Runtime Engine, розміром понад 30 мегабайт (зараз така тенденція нікого не дивує, правда). Скачати саму LabVIEW 7 RTE можна за наступним посиланням. Ніякого піратства, воно безкоштовне, на відміну від самого LabVIEW (але й тут є тріал на 30 днів).

 

 

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *