Що доброго зробив Янукович


Напередодні виборів всі тільки й критикують Януковича та Партію Регіонів, навіть не задумуючись, що у всьому цьому безладі, який твориться в Україні, їхня діяльність з певної точки зору може вважатися позитивною. Звичайно, зараз я ризикую бути закиданий важкими тупими предметами яйцями, та давайте подивимося на речі трохи під іншим кутом.

Для початку згадаємо те, як саме прийшов до влади Віктор Федорович. “Помаранчева революція”, як би не викреслювали її з підручників історії, таки мала місце і в той момент один із кандидатів реально отримав величезний аванс довіри від народу. Отримав не тільки для себе, але й для своїх партнерів, з якими разом став символом мирної революції. Ющенко, Тимошенко, Луценко, Мороз…

З таким запасом народної підтримки Віктор Андрійович та його команда ухитрилися зробити аж пшик і посваритися між собою, ділячи портфелі та м’які стільчики. Очевидно, що підтримувати його далі нормальні люди не стали і саме недолугі дії “помаранчевих” принесли перемогу чинній владі; на блюдечку із біло-синьою каймою. Знаково, що саме Віктор Андрійович запропонував свого часу прем’єрську посаду Віктору Федоровичу. Бандити сидітимуть у тюрмах. Ага.

Але повернемося до того, що доброго зробила нинішня влада. Згадаємо двох провідних лідерів опозиції, які зараз знаходяться у місцях не таких віддалених. В Україні вже давно витає думка про те, що нікого із представників вищої влади нереально посадити у тюрму. Тому бандити і не сидять, що посадити їх, мовляв, неможливо – занадто багато грошей вкрадено. Віктор Янукович та Партія Регіонів доводить протилежне не словом, а ділом. Чесно кажучи факт наявності чи відсутності злочину у діях екс-прем’єрки та екс-міністра – то справа вже десята. Навіть без підтримки народу позбутися конкурентів реально. Якщо ж ці конкуренти ще й відомі олігархи, до яких народ ставиться як мінімум не надто прихильно – то це елементарно. Не дарма ж після феєричною перемоги Ющенка деякі представники політичного та промислового бомонду вже готувалися “ставати на лижі”.

Навіть якщо справи проти Тимошенко та Луценка – політичне переслідування, то все одно вони є чудовим прикладом для тих, хто (рано чи пізно) замінить нинішню владу. Мовляв, хлопці, ви знаєте, що треба робити. Чи не тому Віктор Федорович будує по всій країні вертольотні майданчики?

Тепер згадаємо “нечуваний ріст економіки” та “покращення життя вже сьогодні”. Дуже часто можна почути думку про те, що народу не подобаються непопулярні рішення уряду (типу збільшення пенсійного віку) і тому уряди, як правило, намагаються таких рішень не приймати. Бояться за своє майбутнє. Янукович і команда не побоялися рубати з плеча – і це зійшло їм з рук.

Зараз такі часи, що без складних рішень не обійдешся ніяк. Навіть найчесніший уряд буде змушений впроваджувати реформи, які людям навряд чи сподобаються. І коли такий уряд прийде на зміну теперішньому, то вже матиме яскравий приклад того, що народ може багато витерпіти. Якщо ж це терпіння ще й не даремне…

І остання казочка про наколоті апельсини і про те, що Європі та США не байдуже який курс обере Україна. Прихильники Тимошенко до останнього сподівалися на те, що Євросоюз та США вживатимуть якихось заходів що до України, бо ж тут влада саджає у тюрми своїх політичнихх опонентів. Та казочка про добру і справедливу Європу виявилося лише казочкою – європейцям вистачає власних проблем і демократія в Україні їх не надто цікавить. Що ж до США, то була б у нас нафта – інша річ, а так – ну його ту Україну. Ніхто у цивілізованому світі допомагати нам не буде і українці мусять сподіватися лише на себе. Хочуть подолати злочинну владу – хай не сидять без діла, а як ні, то на “ні” й суду нема.

Наостанок про так звану об’єднану опозицію, яка об’єдналася, як стверджують її чільники, зарази України. Всім цим людям до України є діла трохи більше, аніж американцям та європейцям; об’єдналися вони суто заради власної вигоди. Гляньмо правді у вічі: такі люди як Кириленко чи Гриценко – явно не ті персони, за якими піде український народ; ну не “тягнуть” вони на наших визволителів. Поодинці невеличкі партії, що увійшли зараз до об’єднання “Батьківщина”, просто не подолали б прохідний бар’єр, а таким нехитрим способом бодай їх лідери займуть місця у парламенті, а то, чого доброго, ще й проти них раптом викристалізуються кримінальні справи 😉

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *