Rohos Face Logon – ще одна програма для авторизації через камеру


Трохи раніше я вже писав про програму для авторизації на комп’ютері із ОС Windows за допомогою веб камери: Luxand Blink! Зараз розповім ще про одну софтину зі схожим функціоналом у безкоштовній версії, та значно більш корисну у версії комерційній (25 умовних американських президентів) – Rohos Face Logon.

Взагалі, компанія Rohos займається розробкою програм у сфері комп’ютерної безпеки, але працює, як я зрозумів, не стільки для корпоративних клієнтів, скільки для пересічних користувачів (мабуть, охоплених параноїдальними думками). У асортименті її продукції є програми для шифрування даних та програми для авторизації у операційній системі (причому не лише Windows, але й  MacOS).

Але повернемося до Rohos Face Logon. Основною її задачею є, як я вже казав, вхід у Windows за допомогою веб-камери і розпізнавання обличчя. Як на мене, то працює вона трохи гірше за Luxand Blink! – мене, наприклад, в окулярах принципово не впізнає. Зате вміє запам’ятати не одне, а декілька облич на профіль (це корисно у випадку ноутбука, бо його ж часто використовують в умовах різного освітлення і розпізнати користувача за єдиним патерном стає важко).

Крім того Face Logon має опцію приховування вікна програми із windows logon screen, тобто може служити для непомітної авторизації (якщо, скажімо, ви боїтеся, що хтось скористається для входу в аккаунт фоткою із кантактіка).

Але для мене особисто корисною є інша фіча Rohos Face Logon – авторизація у Windows за допомогою USB-флешки. Працює воно наступним чином: спочатку потрібно флешку налаштувати для роботи у  якості USB-ключа (при цьому на неї записується секретний файл-ідентифікатор), а далі достатньо лише вставити ключ у USB-порт комп’ютера – вхід у аккаунт користувача відбудеться автоматично.

Наостанок відео-демонстрація роботи програми, бо ж краще 1 раз побачити…

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *