Робота з текстом у LabVIEW 1


Робота з текстом у LabVIEW

Робота з текстом у LabVIEW

Продовжую серію уроків з LabVIEW і цього разу ми спробуємо погратися із текстовими величинами (або ж рядками, Strings). Для цього у LabVIEW передбачено відповідні регулятори та індикатори (вони знаходяться відповідно у палітрах “Text Ctrls” та “Text Inds”), а також цілий набір функцій, які можна знайти у палітрі All Functions -> “String”.

Якщо з візуальними компонентами все просто, то на функціях варто зупинитися детальніше. Відповідне віконечко зображено на рисунку і на ньому ми бачимо наступне: в самому низу знаходиться експрес-інструмент “Build Text” – він може сформувати текстовий рядок згідно Ваших вимог, причому можна на вхід подавати як текст, так і числові величини.

LabVIEW-Configure-Build-Text-VI
Налаштування інструмента Build Text

Трохи вище знаходиться підбірка констант (рожеві піктограми). Тут можна обрати як гоові варіанти (пропуск, новий рядок, табулятор), так і ввести будь-який текст.

Наступний рядочок вгору – функції для форматування та розпізнавання рядків, а також взаємного перетворення масивів у таблиці і навпаки. Далі йдуть три оператори для пошуку і заміни підрядків у рядку, а також самотня функція для форматування дати/часу. Щоб усім цим користуватися, доведеться трохи почитати документацію, бо в хелпі детально розказано про те, як саме сформатувати текст потрібним способом. Або ж чекайте наступної публікації 🙂

А от у першому рядочку розташовуються прості функції, такі як (зліва направо): дізнатися довжину рядка, склеїти рядки, виділити частину рядка, змінити регістр (великі букви у малі та навпаки). Піктограми справа – підпалітри, що містять інструменти для перетворення чисел у текст  і навпаки (причому підтримуються як десяткові, так і двійкові та шістнадцяткові числа), роботи з рядками, що містять шлях до файлів, та ще деякі рідковживані, але корисні, функції (скажімо видалити пробіли з початку та в кінці тексту, інвертувати рядок, або циклічно зсунути його.

Якщо не хочете пропустити наступний урок – підпишіться на новини нашої сторінки вКонтакті, або ж через віджети у правій боковій колонці.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Думка на тему “Робота з текстом у LabVIEW