Прощання з “Київстаром” 14


Прощання з "Київстаром"

Прощання з "Київстаром"

Популярність телефонів з двома, трьома, та навіть чотирма SIM-картами беззаперечно свідчить про те, що зараз люди в нашій країні користуються послугами далеко не одного мобільного оператора (відверто кажучи, більшість напевно має “сімки” практично всіх операторів і використовує їх для зниження витрат на зв’язок). Відділи маркетингу не даремно їдять свій хліб і увесь час придумують нові цікаві та вигідні (принаймні на перший погляд ;)) тарифи, змінюють умови існуючих, проводять різні акції, намагаючись переманити клієнтів від конкурента.

Традиційними слабинками усіх вітчизняних операторів є плата за з’єднання (майже всі її де-юре відмінили, але де-факто просто перетворили на абонплату за рахунок обов’язкових щомісячних поповнень рахунку) та тарифи на дзвінки на звичайні міські телефони. Тут альтернативою GSM-зв’язку має реальні шанси стати зв’язок стандарту CDMA: у них і міський номер дають, і в мережі спілкування переважно безкоштовне (або копієчне), і ПЗЗ відсутня. Навіть абонплата щомісячна – то плата не за якісь незрозумілі речі, а за оренду цього самого міського номера (вона співрозмірна з абонплатою, яку сплачують абоненти звичайних дротових телефонних компаній).

Я вже довго користуюся послугами CDMA-оператора “Інтертелеком” і паралельно “Київстару”. Якість зв’язку краща у першого, тарифи вигідніші у нього ж, навіть покриття у наших краях нічим не поступається, а тарифи на мобільний інтернет значно нижчі. З першого червня, щоправда, “Київстар” зробить пропозицію “Мобільний Інтернет XL” безлімітною (щоденна вартість виросте до 7 гривень але трафік оплачуватися не буде) та аналогічну пропозицію зараз мають вже всі національні CDMA-оператори.

Загалом, не бачу особливого резону залишатися абонентом “Київстару” і тому тепер частіше користуватимуся саме CDMA-зв’язком, навіть підшукаю собі відповідний смартфон. Та викинути SIM-карту “Київстару” все ж не можу до тих пір, поки наша Верховна зрада не прийме закон, який закріпить мобільний номер за абонентом і зробить можливою зміну оператора без зміни номера телефону.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 thoughts on “Прощання з “Київстаром”

 • JabaL

  а вартість звінків з інших операторів на КДМА? Співрозмірна з вартістю звінків від оного оператора до іншого чи вища?
  Купляй телефон де можна встановити якусь П2П програмку типу торрента і можна качати =)

  • Akceptor Від автора

   Про вартість дзвінків до мене я якось не думав (а чи думають про це власники інших стартових пакетів? кожен хоче дзвонити дешево, а не аби йому дзвонили дешево), але з того самого Київстара всеодно куди дзвонити: на ЦДМА, на лайф чи МТС – по Україні один тариф.
   Крім того тепер до мене можна подзвонити з дому, з роботи, з таксофону. Це плюс.
   А про р2р для телефона, то ж є скайп для мобільних, але при наших цінах на трафік…

 • max

  Було б класно, якби прийняли прив’язку номера, а то я вже замахався редагувати ті телефони в тел. книзі. Постійно хтось змінив номер і в потрібний момент не дозвонишся.

 • Владислав

  а я взагалі забив слідкувати за тими довбанутими тарифами. перший мій номер був від джинсу(мтс), потім поміняв на ютел через дешевий інтернет. потім інтернет став дорогим, але альтернатив на ринку не було, тому я вже залишив цей номер і мені ліньки його міняти

  • Akceptor Від автора

   Я вже довго користуюся Київстаром і паралельно Інтертелекомом (бо домашнього телефона не маю, а міський номер часом треба). Раніше Київстар був досить непоганим оператором, але зараз мене їх тарифи просто не влаштовують, та й не користуюся ним практично. Реально можу назвати 4-5 людей, яким телефоную.
   Якщо на Київстарі навіть при 0 копійок за хвилину набігає десь 30 копійок за з’єднання, то за ці гроші Інтертелеком дасть поговорити секунд 25 без всяких ПЗС і з посекундною тарифікацією, а цтого переважно мені вистачає. Якщо ж ні, то вихідні дзвінки у мене, здається, 75 копійок за хвилину. Плюс безкоштовно по місту і в мережі

 • Taras

  Найдешевший варіант – телефонувати всередині мережі, тому маю 3 сімки (Київстар, МТС, Лайф). Хоча, звичайно, це не так зручно. Найгірша якість зв”язку безперечно в Лайф.

  • Akceptor Від автора

   Та так, але не носити ж у кишені 3 телефони. Та й переставляти картки – теж не вихід.
   Треба вибрати одного оператора і нормальний тариф – так вирішив для себе я

   • Taras

    В мене 2 телефони- незручно, але дешевше. Коли був на одному Київстарі, на місяць тратив до 200 грн. на розмови. Тепер до 100 грн. Зараз думаю про телефон на 2 сімки.
    А який оператор і тариф у тебе?

    • Akceptor Від автора

     В мене зараз Київстар (хз який тариф, у мережі по 10 копійок чи щось таке) і Інтернелеком (так само хз що за тариф, по місту і в мережі задарма). І телефон один на CDMA+GSM одночасно. Якраз нормально, але мінус таких телефонів (як і взагалі всіляких “дуосів”) – навіть при мінімумі функцій досить швидко сідає батарея.

 • gorih

  Маю МТС, Джус і Укртелеком. Перші два поповняв ще два чи три місяці тому. Користуюсь в основному тільки інтернетом від Укртелекому.

 • JabaL

  може, як я – заправляє телефон раз в три місяці =)
  в грошах не скажу – занадто велика різниця в тарифних планах.

  Які можуть бути ціни на тариф інтернета, якщо він в тебе безлімітний? Суть слова “безлімітний” змінилась?

  • Akceptor Від автора

   От буржуї в Європах живуть, у них навіть безліміт безлімітний….
   Насправді слово “безліміт” стосується як правило трафіку загалом, а наші оператори вміють зробити дуже просто: до 10 Гб трафіку на швидкості 5 мегабіт, а решта – 128к. Трафік безлімітний, а толку?
   От в мене на інтертелекомі безліміт по інету, але швидкість до 144к (CDMA 1x), а є нормальний 3G безліміт, але за космічні суми порядку 200 гривень на місяць.
   Одним словом не опишеш 🙂