Промо ІТ у школах 4


Найближчим часом учні 11 класів здаватимуть тести ЗНО, за результатами яких потім зараховуватимуться до вищих навчальних закладів. Ні для кого, мабуть, не секрет, що досить часто ні самі випускники шкіл, ані їх батьки, не мають чіткого уявлення про те, куди варто йти вчитися. Вибирають або щось “престижне” (а це традиційно юристи\економісти і зовсім недавно ще й “комп’ютерщики”), або “щоб десь вчився і вдома не сидів”. Причому у переважній більшості про такі віддалені перспективи як працевлаштування взагалі не думають.

А тим часом ІТ галузь в Україні має єдину суттєву проблему: постійну нестачу кадрів. Виходить так, що ІТ-компанії готові забезпечувати людей роботою і високою у порівнянні з середньою по Україні заробітною платою, але про це мало хто знає на тому етапі, коли робить вибір майбутнього фаху. В результаті втрачає час на навчання у ВНЗ і самостійне перенавчання чи змушений додатково відвідувати курси IT Academy.

Щоб запобігти такій ситуації університет нафти і газу спільно з SoftServe розробили ініціативу промо ІТ напрямку у школах (для випускників), щоб показати їм переваги роботи у сфері розробки та тестування програмного забезпечення і розкрити перспективи кар’єри айтішника. З наступного тижня кілька добровольців із числа працівників компанії SoftServe проведуть презентації у ряді шкіл міста Івано-Франківська і я буду у їх числі.

Спільно з нашими HR-фахівцями ми приготували презентацію, яку я хочу попередньо показати своїм читачам і почути якісь відгуки. Може щось варто додати або забрати? Може про щось варто сказати додатково або наголосити на чомусь? Може ви маєте друзів, які якраз збираються вступати до ВНЗ, але ще не визначилися з тим, ким хочуть стати? Одним словом, буду радий будь-яким відгукам.

На жаль, на slideshare.net презентація не працює з анімаціями, тому зацікавленим раджу її завантажити


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 thoughts on “Промо ІТ у школах

 • Владислав

  Цікаво де ви брали статистику по роботі за спеціальностями. Я щось дико сумніваюсь, що хоча-б значна частина колишніх студентів відчитується перед університетом де вони працюють.
  Ех, колись теж думав йти вчитись на айтішника, але нелюбов до математики і загальна лінь зробили мене юристом, який в майбутньому кричатиме “вільна каса!” 🙂

  • Akceptor Від автора

   Статистика працевлаштування по факультету є. Бо щороку факультети проводять такі опитування колишніх студентів, я коли в “нафті” працював, то теж таким займався, плюс є інформація про працевлаштування випускників. Ясне діло, що це статистика з розряду “середня температура по палаті”, але в загальному тенденцію вона відображує.

 • Владислав

  А, ну і сильно “промувати”, рекламувати галузь я б не радив. Бо коли напрямок айті стане таким же популярним, як економіка і юриспруденція, тоді через конкуренцію всі ті зарплати “вищі за середні” стануть різко “нижчі за середні”. Хоча, талановитим і наполегливим студентам це не пошкодить.

  • Akceptor Від автора

   Ситуація така, що зараз суттєвий дефіцит кадрів в айті. Наша компанія радо б взяла на роботу з сотню студентів толкових. Нема 🙁
   Тому і проводиться така промо-кампанія. Факт отримання диплому не означає отримання роботи за фахом, це очевидно. Але профільна освіта – великий плюс (або хоч освіта за спорідненим напрямком).
   Скажімо так, непрофільний інженер потребує рік на перепідготовку, а профільного можуть взяти на роботу відразу. Більш того, до нас беруть іноді навіть студентів 4-5 курсів, що вже показник.