Проблеми телефона E71 mini 7


Китайські мобільні телефони стали зараз досить популярними внаслідок невисокої (відверто кажучи, навіть смішної) ціни і непоганого функціоналу. Лідером продаж серед китайських мобілок є, без сумніву, телефон E71 mini, який крім підтримки 2 СІМ-карт і стандартного базового функціоналу “китайців” (mp3-плеєр, bluetooth, ФМ-радіо, підтримка карт пам’яті) може похвалитися ще й вбудованим TV-тюнером. Тюнер, звісно, аналоговий, так що користі від нього через 2-3 роки не буде, але мобільних телефонів із підтримкою DVB-T2 я особисто не бачив, не кажучи вже про те, що зараз в Україні нема користі навіть від цифрових телевізорів стандарту DVB-T2 – все одно треба купувати китайські приставки-тюнери.

Оскільки у мене і у багатьох знайомих вже набрався великий досвід експлуатації китайських клонів Nokia E71 mini, то доречно буде трохи розказати про проблеми із ними та про методи їх вирішення. Але знайти якісний китайський телефон у магазині зараз нереально (а ціни там взагалі якісь нелогічні), тому більшість купує “китайців” через інтернет: на Аукро, або в інтернет-магазинах (теж дорого), а особливо грамотні люди взагалі знаходять спосіб замовити E71 mini у Китаї (ціна до 200 гривень виходить).

Але поговоримо про проблеми E71 mini. В першу чергу багато моїх знайомих скаржилися на “глюки” – зависання телефону, швидке розряджання батареї, пропадання мережі, відмову телевізора. Досить часто ці проблеми можна вирішити простим скиданням налаштувань телефону до заводських. Якщо запросить код, то скористайтеся стандартним кодом для китайських телефонів 1122, або ж стандартними кодами взагалі, типу 1111, 1234, 0000 і т.п. Прошити E71 mini, як і будь-який китайський телефон, краще самотужки не ризикувати. Досить імовірно, що правильну прошивку доведеться шукати методом перебору, а ще треба буде самому паяти кабель, шукати драйвери… Якщо все це вас не зупиняє, то спробуйте знайти конкретні поради на якомсь форумі про китайські телефони – там багато компетентних людей, які допоможуть бодай з’ясувати що саме у вас за апарат (зовнішня схожість девайсів буває дуже оманливою).

Часто виникають питання на рахунок того, як налаштувати телевізор на E71 mini – України у налаштуваннях нема. Тут все просто: вибирайте Китай або якісь сусідні території типу Гонконгу – не прогадаєте. Якщо вибрати Росію, то більшість каналів телефон може приймати у чорно-білому варіанті.

Проблеми з батареєю можуть бути наслідком неправильного її зберіганя. Справа у тому, що літієві батареї, які використовуються у мобільних телефонах, дуже не рекомендується зберігати у розрядженому стані. А продавці-посередники частенько заряджають батарею для перевірки справності девайса, а потім кладуть телефон на склад і забувають про нього. Хоч саморозряд таких батарей і не дуже суттєвий, але проблеми можуть виникнути – батарея перестає тримати заряд. Також це може статися через зберігання акумулятора у екстремальних температурних умовах. В принципі, таку батарею ще можна спробувати реанімувати, особливо, якщо є в наявності якийсь інтелектуальний зарядний пристрій, але дешевше виходить купити нову. Це можна зробити просто у магазині – до E71 mini підходить оригінальна батарея Nokia.

Ще одна поширена проблема – небажання працювати із деякими SIM-картами. Наприклад E71 mini може не сприймати нові “сімки” Київстару, а телефони типу E71+ та деякі інші погано працюють з картками МТС, або не працюють взагалі (як оце китайська Nokia M6). Тут уже нічого не поробиш: треба уточняти у продавця, якщо можливості перевірити немає. Якщо купуєте на Аукро, то не поспішайте зразу виставляти позитивний відгук і вибирайте продавців з високим рейтингом – як правило, можна домовитися про обмін або повернення. Куплений у китайців телефон теж можна обміняти, але, враховуючи ціни на пересилку, дешевше буде викинути і купити новий, наприклад отут 🙂


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 thoughts on “Проблеми телефона E71 mini

  • gold account

    Налаштувавши все під себе і для себе, спробував встановити деякі додатки. Opera mini — браузер, до якого вже звик, тому вирішив встановити його першим. Скачав з офіційної сторінки Оперу-7 і запустив інсталяцію. Не встановлюється — повідомляє про помилку. Скачав попередню версію — результат той же. Ще кілька версій — знову не йде. Скачав ще кілька різних додатків — жоден не встановлюється. Отже, проблема не в сумісності з браузером, а в чомусь іншому.