Про мотивацію 4


Як мотивувати себе до праці? Про це читайте десь інде, а я поміркую над тим, що ж змушує людей робити ту справу, якою вони займаються. Як мені здається, існує три види мотиваторів, три речі, що можуть змісити вас працювати над вирішенням певної проблеми чи робити якусь роботу.

Перша річ, звісно, бабло. Як не крути, але наразі не реально купити щось у магазині за “дякую”, а їсти хочеться всім. Тому більшість людей працює за зарплату і часто навіть чинить наперекір власному сумлінню чи закону, бо за це непогано платять. Саме через гроші існують такі речі як проституція, наркоторгівля (а також торгівля зброєю, рабами, людськими органами), хабарі.

В принципі, більшість людей готові робити нудну і марудну справу при умові, що це буде пристойно оплачуватися і засуджувати їх за це не варто.

Другий мотиватор – любов до своєї справи. Не даремно кажуть “зроби своє хобі роботою і тобі не доведеться працювати жодного дня” – займатися улюбленою справою та ще й отримувати за це зарплату дійсно класно. Для багатьох цей мотиватор є навіть пріоритетним і такі люди готові працювати за копійки, аби лише робити щось таке, що їм до вподоби. Голодні митці доводять ідею практично до абсурду, часто живучи буквально на вулиці.

І, нарешті, мотиватор номер три полягає у тому, щоб знати: твоя праця принесе користь. Важко навести адекватний приклад, але є люди, здатні навіть на самопожертву задля якогось вищого блага. Як правило, на це штовхають різного роду патріотичні почуття, любов до близьких, тощо. Суспільна користь дуже сильний мотиватор для тих, хто вірить у якусь ідею: людина може робити щось, що їй не подобається, робити це безкоштовно (або навіть собі на шкоду).

В ідеалі всі три цих речі мають бути присутніми у нашому житті і тоді ми дійсно працюватимемо з максимальною віддачею і користю для всіх. Але це був би якийсь комунізм 🙂 Як правило, вистачає і двох чинників аби отримати гарного і відповідального працівника.

Але якщо стається так, що у людини відсутні всі три мотиватори, то навряд чи якась сила зможе її змусити робити свою справу якісно. Дійсно, який сенс займатися тим, що тобі не подобається, якщо тобі за це не просто не платять, та ще й користі від цього ніякої?


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 thoughts on “Про мотивацію

 • Олександр

  Стаття хороша, хоча справді, гроші більше стимулюють ніж мотивують. Мотивом є швидше достаток та впевненість у завтрашньому дню..

  Ну і, звісно, що приємне потрібно поєднувати з корисним – це запорука успіху..

  • Akceptor Від автора

   Та ясно, що не гроші просто заради грошей, а якраз заради достатку. І не лише свого, а частіше навіть своїх дітей.

  • Akceptor Від автора

   Повторюся.
   Скажи це людям, які їдуть за кордон фігачити на будовах роками, не бачити свою родину роками ж і гробити своє здоров’я