Польти в Острині


Остриня – улюблене колись місце польотів парапланеристів, від якого вони чомусь відвернулися. Зате для окремих моделістів пагорби біля села залишаються просто ідеальним місцем для “політушок”. А ще в Острині є велетенський тризуб, збудований із каміння колишнім вояком УПА Анастасієм Козаком. Про цей тризуб з каменю я вже писав, та з тих пір багато чого змінилося.

Анастісія Козака більше немає з нами. Я не схильний ідеалізувати людей, та в його лиці Україна втратила справжнього патріота, яких тепер дуже мало. Тризуб було передано під опіку місцевих мешканців (наскільки я розумію, в опіку сільради та Остринської ЗОШ), які мали б доглядати його. Чув навіть, що в честь Козака мали назвати якусь вулицю в Острині.

Сьогодні я знову побував у Острині (прийшла весна, вітер був якраз на остринські пагорби і тому ми вирушили туди трохи політати, а заодно і на тризуб подивитися). Відверто кажучи, ніяких особливих зрушень не помітив (якщо це не так, то прошу мене виправити): дорога до тризуба просто жахлива, саму пам’ятку могли б бодай побілити хоч трохи.

Натомість, хтось боровся із сухими бур’янами методом підпалювання і в результаті ще й знищив посаджені біля тризуба деревця:

Попалені дерева біля тризуба в Острині

Попалені дерева біля тризуба в Острині

На фото видно, що вогонь рухався з лівого боку і дійшов до самої межі тризуба. Далі стежка і каміння зупинили полум’я, але молодим деревцям не пощастило – руда хвоя чудово свідчить про їх долю. Хто додумався до такого сказати важко, бо палити поля зараз стало місцевою модою – димить все довкола.

Спалені поля в Острині

Спалені поля в Острині

Та з цими проблемами повинна розбиратися, мабуть, місцева влада, або представники РДА, ОДА. Ми ж приїхали політати, тому зайнялися своєю справою. Хоча дим від численних кострищ добряче попсув краєвид, недо було чистим:

 

У небі над Остринею

У небі над Остринею

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *