Подвійні стандарти для “любителів чаю” 2


Народ, хто в курсі, проясніть мені ситуацію наступну. Чому в різного роду кафе і ресторанах прийнято давати офіціантам певну суму зверх рахунку “на чай” (нічого проти не маю, в принципі). Я так розумію, це щось типу подяки за обслуговування і одночасно спроба допомогти матеріально людям, які багато працюють і мають невелику зарплату.

Але, в той же час, чомусь ніхто не поспішає давати чайові продавцям-консультантам у магазинах мобільного зв’язку, касирам у супермаркеті чи водіям маршруток. Ви вважаєте, що їх праця менше вартує? Чи вони і так багато заробляють? Здається, я вже це питання якось підіймав, та відповіді так і не отримав.

Гаразд, а чому тоді спроба матеріально винагородити працю вчителя чи лікаря найчастіше називається хабаром і підпадає під статтю кримінального кодексу? Чому залишення чайових не розглядається як спроба підкупу офіціанта зі всіма наслідками, якщо зараз у деяких школах навіть забороняють дарувати квіти вчителям на перше вересня?

І ще трохи не в тему, але теж цікаво знати. Чому пенсіонери (переважно це люди, які ніде не працюють) мають право безкоштовного проїзду у громадському транспорті в робочий час, а я, повертаючись з роботи, мушу йти додому пішки, бо не можу впхатися у маршрутку, повну тих самих пенсіонерів.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 thoughts on “Подвійні стандарти для “любителів чаю”

 • Владислав

  Щодо “чому?”…та бо повелась така традиція з давніх-давен
  Щодо “чому їм так, вчителям інакше?”…та бо від учителя залежить ваш рівень освіченості. Якщо дати хабаря вчителю, а самому не вивчити певний навчальний матеріал, то це може зіграти поганий жарт в майбутньому. А від офіціанта залежить виключно рівень обслуговування, тому хабарем це не вважається.
  Щодо пенсіонерів…згідний на всі сто.

  • Akceptor Від автора

   Ясно. Квіти вчителям – запорука гарних оцінок.
   І мова не йде про хабар, як такий. От, скажімо, випускний вечір уже і своєму улюбленому вчителю учні хочуть спільно подарувати, скажімо, iPhone 5. Оп, і завтра чувака вже тягають по прокуратурах. А, фактично, він уже ні на що не впливає – просто вважатимуть що подарунок – це винагорода за корумпованість у минулому. Тобто вчителі a priori нечесні.
   Другий прикол. Від вчителя залежить ваш рівень знань, то тому у вчителя мала б бути якась гідна зарплата (як і у лікаря, від якого залежить ваше здоров’я або і життя). Так ні, хай живуть на копійки.