Плагін LeJOS для Eclipse IDE 4


У попередній статті я писав як встановити LeJOS на кубик Mindstorms EV3 щоб почати програмувати роботів на Java. Але очевидно, що минули часи коли достатньо було кодити у блокноті і зараз існує кілька інтегрованих середовищ розробки для Java, які суттєво спрощують життя, і було б добре користуватися одним з таких IDE і для роботи з Mindstorms.

одним з найпопулярніших середовищ для Java є Eclipse IDE і, на щастя, для нього існує спеціальний плагін, що забезпечує підтримку LeJOS. Не все так гладко, звісно, але краще ніж нічого 🙂

Яку версію Eclipse використовувати – не суттєво. У мене на ноуті була встановлена Eclipse Juno for Jave EE, от її і заюзаємо.

Eclipse Juno

Для скачування плагіна нам потрібен інтернет і наступне посилання: http://lejos.sourceforge.net/tools/eclipse/plugin/ev3. Спочатку слід додати його як адресу репозиторію через меню Help -> Install New Sowtware:

Eclipse LeJOS Install

Після установки перезапускаємо екліпсу і отримуємо додатковий пункт меню, який дозволить запустити з Eclipse утиліту для створення завантажувальної microSD карти LeJOS і спеціальний EV3 Control Center, який у мене особисто працює трохи криво.

Eclipse LeJOS Menu

Але перед використанням LeJOS плагіна його потрібно налаштувати, для чого переходимо у Window -> Preferences -> leJOS EV3 і робимо все так, як показано на картинці:

Eclipse LeJOS Setup

У рядку EV3_HOME вказуємо шлях до папки, у яку було встановлено LeJOS, у рядку Connect to named brick можна налаштувати до якого кубика треба під’єднуватися (якщо їх у вас, скажімо, декілька), але у мене цей пункт чомусь не працює (я вказав IP адресу, за якою кубик доступний по SSH).

Тепер повернемося до EV3 Control Center, який особисто я виористовую здебільшого аби зупинити програму, яка зациклилася, бо решта функцій у мене теж якось не дуже хочуть працювати…

EV3 Control Center

У полі Name слід вказати IP адресу, за якою можна під’єднатися до кубика Mindstorms EV3. Кнопочка Search мала б, очевидно, пошукати такі кубики, але нічого не знаходить, тому я просто явно вказую адрусу і тисну Connect. Відповідно після підключення можна побачити які JAR-файли присутні на кубику, можна зупинити поточну програму, перевірити статус сенсорів, тощо.

До речі про JAR-файли. Плагін LeJOS автоматично генерує їх і завантажує на кубик. ТОбто ви можете писати код у екліпсі і просто обирати відповідну опцію у меню Run As:

Eclipse LeJOS Run As

Після виконання сам JAR-файл з кубика не видаляється, тож можна надалі запускати програму вже без ПК і Eclipse. А щоб видалити файл з кубика скористайтеся EV3 Control Center.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 thoughts on “Плагін LeJOS для Eclipse IDE