Персональні комп’ютери майбутнього 4


Минулого року я вже писав статтю про те, якими будуть персональні комп’ютери у майбутньому, та по таких запитах на цей блог приходить дедалі більше людей (ймовірно, учні шукають де б скачати твір на цю тему – безплатно і без СМС). Тому, мабуть, зроблю зацікавленим невеличкий подарунок і напишу своє бачення комп’ютерів у недалекій перспективі ще раз. Фактично, та сама точка зору, але іншими словами і з інтервалом у один рік.

Для початку відзначу, що частка портативних ПК і далі зростатиме. Це буде відбуватися за рахунок випуску все більш функціональних планшетних комп’ютерів, причому великі перспективи є за різного роду гібридними девайсами або комп’ютерами-трансформерами типу Asus PadFone або Motorola Atrix + Lapdock. Це дозволить користуватися одним пристроєм у різних цілях і завжди мати під рукою всі необхідні файли.

Інший спосіб носити все своє із собою у цьому плані – використання хмарних сервісів типу DropBox. Найбільш імовірно що у майбутньому такі сервіси стануть невід’ємною частиною операційної системи. Зараз вже можна відзначити Linux Ubuntu і вбудований сервіс для зберігання даних у віддаленій хмарі Ubutnu One, а також відповідну систему для iOS під назвою iCloud. У цю ж хмару можна буде зберігати і резервну копію всієї системи щоб потім легко могти повернути свій комп’ютер до робочого стану після вірусної атаки чи збою.

Ми живемо у світі, де закон Мура вже практично перестав діяти, а до розробки повністю іншої архітектури комп’ютерів ще далеко, тому подальше нарощування обчислювальної потужності та продуктивності кожного окремого ПК найближчим часом буде недоцільним. Фактично, з таким-собі технологічним насиченням ми зіткнулися вже зараз: всім зрозуміло, що випускати домашні ПК зі 8 чи більшою кількістю ядер центрального процесора та терабайтом оперативної пам’яті – тупиковий шлях.

Тому у майбутньому дедалі більше персональних комп’ютерів перетворюватимуться по-суті на термінали для доступу до віддалених обчислювальних потужностей. Більше не буде сенсу купувати програми (або скачувати піратські їх версії із торентів) – можна буде за копійки орендувати необхідне програмне забезпечення рівно на такий проміжок часу, який необхідний для виконання поставленої задачі. Робите диплом – купуєте доступ до офісного пакету на місяць чи два, треба провести математичні розрахунки – оплачуєте користування яким-небуть онлайновим математичним програмним пакетом, хочете змонтувати відеоролик чи звести трек – і це можна зробити за допомогою онлайн-додатків. Загалом базовий функціонал буде безкоштовним (наприклад Google Docs), а доплачувати доведеться тільки за розширені функції.

Інтернет ставатиме дедалі швидшим і передавання великих обсягів даних не буде проблемою. Трохи пізніше зітреться різниця між різними операційними системами, оскільки від них вимагатимуться тільки наявність драйверів для обладнання та браузера. Фактично не буде сенсу у розробці програмного забезпечення під конкретну ОС – всі програми мігрують у “хмари” і не буде рідкістю коли один користувач, наприклад, позичатиме у друзів якусь програму на певний час (це вже можна робити із цифровими книжками, придбаними у Amazon), причому для такого достатньо буде просто “перетягнути” іконку програми із екрану одного пристрою на інший.

Стосовно ж інтерфейсу людина-машина, то тут розвиток рухатиметься у бік все більшої інтуїтивності. Вже зараз комп’ютери здатні розуміти жести людини, розпізнавати усну мову та письмо; у майбутньому ця технологія розвинеться ще більше (не будемо забігати далеко вперед, просто дочекайтеся нового релізу Siri та аналогів цієї системи на Android). Для прикладу хочу запропонувати перегляд відео із демонстрацією нової системи розпізнавання жестів Leap – скоро такими можливостями домашнього ПК вже нікого не здивуєш.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 thoughts on “Персональні комп’ютери майбутнього