Переваги і недоліки окулярів 5


Внаслідок невеликої, але не дуже приємної вади зору я змушений носити окуляри (вже років 5 десь, хоча насправді проблеми почалися років 15 тому). Традиційно до окулярів та людей, що ними користуються, ставлення доволі специфічне, тому я вирішив бодай для себе прикинути плюси і мінуси “оптичних милиць”, зважити “за” і “проти” 🙂

Почнемо, як і належить, із недоліків носіння окулярів і поговоримо про те, чому краще купити контактні лінзи, або ж вдатися до хірургічного виправлення дефектів зору, якщо воно Вам не протипоказане. Отже.

Недоліки окулярів:

 1. Окуляри досить просто загубити або зламати. Цей недолік притаманний частково і контактним лінзам, які зламати може й не вийде, а от загубити – запросто (знайти окуляри все ж простіше, аніж лінзи). Ще окуляри можна забути десь, наприклад я іноді виходжу з дому без них, не помічаючи цього…
 2. В окулярах важко (або й нереально) користуватися багатьма іншими оптичними засобами. Хоч біноклі, видошукачі фото та відеокамер, телескопи і мікроскопи передбачають можливість налаштувати їх під зір конкретної людини, та знімати й одягати окуляри увесь час дуже незручно.
 3. В окулярах нереально насолоджуватися фільмами у форматі 3D. Не дуже хочеться, якщо чесно, але факт є фактом – одягати двоє окулярів під час сеансу зовсім не прикольно. Цей пункт можна вважати доповненням до попереднього.
 4. Переваги і недоліки окулярів

 5. В окулярах не можна фотографуватися на документи (вірніше, можна, але тоді їх не можна буде знімати при проходженні відповідного контролю).
 6. В окулярах не вийде займатися активними видами спорту та відпочинку. В принципі, це випливає з пунктів 1 та 2, та не обмежується ним.
 7. В окулярах не дуже комфортно у дощову погоду чи у сніг. Також виникають проблеми коли в холодну погоду Ви заходите у приміщення, сідаєте в авто чи маршрутку.

Але крім зазначених недоліків я для себе визначив ряд переваг окулярів, які роблять їх більш вигідним рішенням у порівнянні із контактними лінзами та оперативним втручанням.

Переваги окулярів:

 1. Менша ціна. Звісно, можна купити дизайнерські окуляри за кілька тисяч доларів (і це не межа), але загалом окуляри коштують значно дешевше, аніж контактні лінзи. Про лазерну корекцію зору взагалі мовчу (для одного ока така операція обійдеться як мінімум у дві тисячі гривень).
 2. Відсутність ризику для здоров’я. Нехай пробачать мене медики, але я чудово знаю як вчаться студенти і як вони отримують свої оцінки у переважній більшості. Щоб мінімізувати ризик постраждати від рук вчорашнього трієчника доведеться звертатися у дорогу приватну клініку. А це повертає нас до пункту 1, але вводить ще й коефіцієнт на ціну послуг. Тому оперативне втручання наразі я відкинув одразу.
 3. Окуляри працюють довше. Звісно, лазерна корекція дає результат фактично назавжди, але у порівнянні з контактними лінзами окуляри виграють за рахунок того, що практично не мають обмеження за терміном експлуатації.
 4. Окуляри простіше доглядати. У порівнянні із контактними лінзами окуляри не потребують практично ніякого спеціального догляду (протерти серветкою іноді я за догляд не вважаю).
 5. В окремих випадках окуляри все одно потрібні. Влітку багато хто носить сонцезахисні окуляри, на велосипеді теж зручно їхати в окулярах – вони захищають від пилу, мух, тощо. Замовити фотохромні окуляри (окуляри “хамелеон”), що затемнюються під дією світла, зараз не проблема. Як і купити окуляри зі спортивним дизайном, придатні для бігу, їзди, стрибків.
 6. Окуляри – це модний аксесуар. Багатьом людям окуляри личать, вони використовуються як елемент іміджу, або роблять людину розумнішою на вигляд.
 7. Переваги і недоліки окулярів

 8. Ну і нарешті, дівчата в окулярах – це сексі 🙂

Дівчата вокулярах це сексуально


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 thoughts on “Переваги і недоліки окулярів

 • Владислав

  Хех, переваги хороші, звичайно. Правда окуляри повинні пасувати людині, бо інколи буває, що людину окуляри тільки псують ззовні.
  Про себе скажу, що проблем із зором в мене тьфу-тьфу поки немає, але є ймовірність їх появи, враховуючи мою роботу за компом.
  А дівчат окуляри справді прикрашають, факт 🙂

  • akceptor

   Що пасувати повинні то ясно. Але це не тільки окулярів стосується 😉
   Я не назвав би себе модником, але, скажімо, деякий сучасний одяг – жахіття! А носять його взагалі без огляду на те личить чи ні.

 • molinski

  Я за окуляри. + масажні і навантажувальні вправи для ока. Погіршення зору – це дефекти зорового м’язу, він тренується як біцепси і інші. Лінзи і окуляри лише пристосування. Це коли людина (наприклад) набере масу до степені “важко пересуватися” – купляє собі візок, щоби сидіти в ньому і їздити.