Особливості національної вступної кампанії 6


“Нанотехнології, нанотехнології… Інтернет – от наша сила! Міністр освіти, науки, молоді, спорту… та інтернету… – звучить!”

Особливості національної вступної кампанії

Особливості національної вступної кампанії

Певно, десь так думалося нашому головному молодому освітянину та спортсмену, коли він підписував документи про розробку системи електронного вступу до ВНЗ, відповідного веб-сайту з конкурсними списками. Але добрими намірами встелено дорогу до пекла, про що Міністр, вочевидь, був не в курсі. Або забув, у якій країні він мініструє і через яке місце робиться все у цій країні. Бо не навмисне ж він придумав влаштувати інтернет-експерименти над вищою школою у той самий рік, коли кількість абітурієнтів до наших “вишів” і так зменшилася більш як удвічі (отакий сумний каламбур), та ще й поляки “підгрібають” наших випускників у свої ВНЗ.На перший погляд все було просто офігенно: подача заяв через Інтернет, глобальна база даних із балами ЗНО і атестатів дозволить приймати абітурієнтів за два кліки мишею, списки на веб-сайті зроблять вступ чесним і прозорим – все в кращих традиціях. Міністр вже, мабуть, готувався приймати медалі і вислуховувати хвалебні оди. А вийшло все як завжди: через ЖО.

З самого початку глобальна міністерська база якось не дуже стикувалася як із ВНЗ, так і сама з собою, бо багато народу просто не могли подати електронні заявки – їм повідомляти про невідомий еррор: “видані нами вам атестати і сертифікати якісь не такі, як записані у нашій базі). Над операцією “інтернет-вступ” завис незримий мідний таз.
Але люди продовжували подавати документи і, з врахуванням того, яка в нашій країні ситуація з інтернетом по селах, подавали їх переважно особисто. Тому таз так і залишався непоміченим.

Тим часом пройшла перша хвиля рекомендацій, списки змінилися і новоявлені рекомендовані до зарахування особи отримали у своє розпорядження два дні для подачі оригіналів. Дні ці виявилися вихідними: субота та неділя, шостого і сьомого серпня відповідно.

І все би нічого, якби загальнодержавний інформаційний ресурс “Вступ.інфо” відображав зміни у списках абітурієнтів своєчасно. Та це ж було б нецікаво! Саме тому сьогодні зранку там красувалася табличка типу “дані оновлено вчора станом на позавчора”. Простіше кажучи, шостого числа на сайті оприлюднили вже неактуальні списки за п’яте, адже люди у цих списках уже або зараховані на державну форму, або втратили таке право. А от ті, для кого якраз пішов відлік часу, себе у списках на “Вступ.інфо” не бачать, тож багато хто із них може елементарно прогавити свій шанс: завтра списки оновляться станом на сьогодні, а подавати оригінали документів буде вже пізно.

Се ля ві, як ото кажуть французи. Залишається чекати коли мідний таз накриє усю оцю систему…


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 thoughts on “Особливості національної вступної кампанії