Огляд Tintele C2: базовий функціонал 8


Продовження обіцяного огляду китайського телефону Tintele C2. Цього разу я розповім про функціонал мобільника і почнемо ми саме з того, що у телефоні найважливіше: здійснення дзвінків.

Як я вже згадував, придбаний мною екземпляр підтримує роботу у двох мережах операторів GSM стандарту та одній мережі CDMA і, відповідно, у ньому передбачено слоти для трьох карт ідентифікації абонента (2xSIM+UIM). Наскільки мені відомо, бувають ще версії із двома SIM та телевізором. Можливо, це інша модель.

Як розміщуються всі ці картки всередині телефону видно на ілюстрації: навіть місце для карти пам’яті microSD під батареєю залишилося. В принципі, телефони із підтримкою трьох SIM-карт зараз на ринку представлені досить широко (і не лише китайські телефони, до слова). Вправні китайці роблять навіть мобільники на 4 SIM-карти.

Типовим рішенням у таких телефонах є використання всього одного GSM-тракту, що де-факто означає наступне: поки телефон знаходиться в режимі очікування, додзвонитися можна на будь-яку “сімку”,  та варто зателефонувати на один із номерів, як всі інші опиняються “поза зоною”. В моєму Tintele C2 встановлено два модулі зв’язку: GSM та CDMA, працюють вони незалежно один від одного.

Тобто при розмові із абонентом, що додзвонився на один із GSM номерів, все ще можна прийняти та здійснити дзвінок через мережу CDMA і навпаки (подзвонити самому собі я все ж таки не спромігся). Обидві SIM-карти працюють через один радіомодуль, тому одночасно вони працюють тільки в режимі очікування.

Телефонна книга спільна для всіх SIM\UIM карт та самого телефону (вбудована пам’ять вміщує до 400 номерів). Абонентам, номери яких збережено у телефон, можна присвоїти мелодію на контакт, фотографію, одні зі стандартних груп (родина, друзі, робота, тощо). Меню налаштувань телефонної книги також дозволяє копіювати контакти між телефоном та картками.

Із меню окремого контакту можна передати його через текстове чи мультимедійне повідомлення, BlueTooth або додати до “чорного списку”. Також контакт можна зберегти на карту пам’яті у файл формату *.vcf

В телефонній книзі є пошук за іменами контактів, причому підтримується і кирилиця. Також можна активувати швидкий набір (дзвінок за наперед заданим номером при довгому натисканні цифрових клавіш 2-9), в цьому випадку перед здійсненням виклику з’явиться меню вибору картки, через яку слід здійснити дзвінок.

Короткі текстові повідомлення (SMS) зберігаються тільки у пам’яті модулів ідентифікації абонента. Відповідно вони посортовані у папки “SIM1, SIM2, UIM” – як вхідні, так і надіслані повідомлення. Є можливість задати шаблони – типові повідомлення наприклад “передзвоню пізніше” – і використовувати їх при наборі СМС. Вихідні ненадіслані повідомлення також можна зберегти на одну із SIM (чи UIM) карт.

Інші базові функції зібрано у меню “Организатор”. Тут можна знайти календар, список запланованих завдань, будильник (5 пунктів), калькулятор, секундомір, програму “Світовий час” та програму для читання електронних книг, яку я поки не встиг протестувати.

У меню налаштувань є можливість увімкнути режим “у літаку” або вибрати довільну комбінацію активних операторів. Також можна запланувати автоматичне вимкнення (наприклад вночі) та увімкнення телефону.

Про базові функції ніби все. Наступного разу розповім про мультимедіа. Для довідки: на одній підзарядці телефон протримався всього 8 днів, але це може бути наслідком “нерозігнаної” батареї. Зарядив акумулятор вдруге 19 числа, подивимося скільки проживе зараз.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 thoughts on “Огляд Tintele C2: базовий функціонал

 • Олег

  нарешті хтось відпишиться по гаджету…цікавить роздільна здатність фоток, фотоспалах, диктофон..Користуюсь аналогічним N79 більше 2 років, сенсорний екран перестав працювати і деякі кнопки треба добре жати щоб спрацювали, тому підшуковую заміну…

  • Akceptor Від автора

   Спалаху нема.
   Приклади фоток будуть у наступній статті (багато писати сенсу нема – краще самому побачити), роздільна здатність 1,2 мегапікселя.
   Диктофон ще не тестував.
   Якщо говорити про якість збірки, то видається телефон досить міцним. Екран не сенсорний, тому має і падіння витримати.

 • Олег

  Дякую за витрачений час! В продавців в опису дещо інші дані: камера 0,3Мп 640х480, а відео знімає? про диктофон взагалі мовчать. Перевірте чи можна записати телефону розмову. Батарейка 8 днів (чи суток) при 1 сім картці? В мене при 3 сім батарейка BL-6C (1200мА) тримає 15 годин максимум. І до речі, CDMA якого стандарту, карточку Інтертелекома підтримує?

  • Akceptor

   Відео знімає. Якість відео сказати не можу. Мабуть теж в наступній частині огляду додам тестові зразки.
   Диктофон є, можна викликати його із меню під час розмови, так що записати її теж, мабуть, можна. Перевірю.
   Батарея поки 8 діб (правда, на ніч з 23:30 до 5:30 ранку телефон виключається). При 3 картках активних увесь час.
   CDMA якраз Інтертелеком стоїть. Стандарт CDMA всюди однаковий, якщо не про WCDMA мова, але WCDMA це розширення GSM

 • Боживу

  Дякую. Мене цікавить саме “телефонна частина”, для інших зручностей існують інші пристрої. З кирилиці там тільки російська мова?

  • Akceptor

   Української нема, якщо ти про це.
   В принципі, мовні пакети можуть відрізнятися, але в мене англійська, французька, турецька, російська, арабська і персидська.
   Відповідно і текст набирати можна цими мовами (для кожної є якийсь “розумний” метод вводу навіть, типу Т9)