Огляд рацій Motorola TLKR T8 3


Рації Motorola T8

Рації Motorola T8

Оскільки часом у мене виникають божевільні ідеї, пов’язані з веломандрівками, виїздами за межі цивілізації для зйомок і просто прогулянками на природу, деякий час назад зародилася ідея придбати пару рацій – щоб завжди бути на зв’язку у потрібний момент. Щоправда, рації – задоволення досить недешеве, тому ідея довший час була просто ідеєю аж поки зовсім випадково у “Ельдорадо” (ех, вибити б з них грошей за рекламу), де в мене знов-таки зовсім випадково була 175-гривнева знижка за карткою, я не примітив парочку Motorola TLKR T8 за дуже вже спокусливою ціною 799 гривень (приблизно 400 гривень на брата).

На наступний же день. навіть не прочитавши інструкцію, брат вирушив випробовувати ґаджети на Буковель, а вже потім погратися з обновкою випало і мені. Тому наразі скажу лише коротко про характеристики і досвід користування з позиції чайника, такий невеличкий експрес-огляд.В принципі, технічні характеристики Motorola T8 легко можна нагуглити, так само як і той факт, що T8 – старша модель лінійки. Тому зупинятися детально на специфікаціях не буду, відзначу лише два нюанси. По-перше, для таких самих любителів відкласти інструкцію куди подалі, коротко про призначення корисних пунктів меню:
VOX – означає голосову активацію і реально знадобиться, як на мене, при використанні гарнітури (в комплект не входить);
ROOM – активує режим моніторингу кімнати (якщо простіше – “радіо-нянька”);
PTT – вмикає звуковий супровід відпускання клавіші тангенти (типу, рація сигналізує адресату “прийом”), місцями корисно;
VIBE – вмикає віброрежим (на екрані загориться спеціальна іконка), працює як зі звуком так і без.

По-друге, не можу не відзначити зручний світлодіодний ліхтарик – вночі на відстані до трьох метрів досить непогано освітлює, однозначно стане у пригоді. А ще рація може заряджатися як від базової станції (в комплекті, гнізда під 2 рації), так і від просто собі 9 вольт (є гніздо під звичайний штекер); в моменти кризи може працювати і від чотирьох батарейок форм-фактору AA. До того ж базова станція ака зарядний пристрій вміє заряджати акумулятори окремо – можна сміливо купувати “запаску”.

Що ж до відстані, на якій можливо тримати контакт, то заявлено виробником 10 кілометрів. Невеликий тест у межах населеного пункту та околиць показав 6 кілометрів впевненого прийому при наявності невеликих перешкод (будинків). Через півтори кілометри дачного масиву сигнал пробивається, але якість передачі голосу дуже псується, проте варто піднятися на 2 метри вгору – і зв’язок просто супер. В межах села, якщо рації знаходяться у приміщенні, дальність сягає кілометр-півтори, в залежності від густоти забудови та ряду інших факторів. В той же час на чистогоні паспортних 10 км. виправдовуються на всі 100% і навіть із запасом трохи.

Чесно кажучи, до продукції американської компанії я небайдужий вже давно, ще з тих часів, коли фраза “хочу купить мобильные телефоны motorola” не означала покупку на eBay, рожеві розкладачки RAZR V3 були практично у кожної ґламурної блондинки, а єдиним аргументом більшості проти телефонів Motorola слугувала фраза “заплутане меню”. Зараз же американці на наш ринок відверто забили і покупка рацій має на меті ще й певні ностальгічні моменти.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 thoughts on “Огляд рацій Motorola TLKR T8