Огляд китайської Nokia M6 11


Думаю, ні для кого не секрет, що в сегменті дешевих китайських телефонів зараз є один безперечний лідер – це китайська копія, відома як Nokia E71 (ще варіант E71w, E71 mini); досить пристойної якості телефончик, який можна придбати всього за 300 гривень (плюс-мінус, звичайно, бо ціна залежить від комплектації, продавця, тощо).

Звісно, при цьому мало кого хвилює що оригінальна Nokia E71 – бізнес-смартфон із ландшафтною орієнтацією екрану і qwerty-клавіатурою 🙂 Мій досвід покупки і трохи користування китайською Nokia E71 свідчить про дуже непогану якість та функціонал, але я не дуже люблю гнатися за модою і бути як всі. Та й особисто для мене джойстик у китайських Е71 не надто зручний. Тому я періодично купую на онлайн-аукціонах та в інтернет магазинах різні китайські телефони (часто навіть на шкоду собі, але чого не зробиш заради здорового інтересу).

Переважно це недорогі моделі, вартістю до 500 гривень, бо мені вони, як правило, не дуже подобаються в результаті і продаються новому господарю за ціною покупки. Цього разу я наважився купити китайський телефон Nokia M6, який до справжнього Nokia стосунку не має також. 

Купував я на Aukro у продавця з досить невисоким рейтингом (що вже трохи ризиковано), але спокусила невисока ціна – 290 гривень із доставкою – і відносна ексклюзивність моделі – більше пропозицій купити Nokia M6 я не побачив, а у продавця їх було лише 3 штуки.

Приїхав телефон у невеличкій чорній коробочці (10,5х9х6 см), на фото видно, що коробочку вже відкривали до мене і робили це не надто акуратно. Вважатимемо, що продавець просто перевіряв товар перед продажем…

Китайська Nokia M6: упаковка

Китайська Nokia M6: упаковка

У коробочці знаходиться сам телефон і практично традиційний набір аксесуарів: батарея (одна штука, якщо вірити маркуванню, BL-4B), зарядний пристрій із USB-виходом і відповідний кабель до телефону, провідна гарнітура (чомусь з одним вухом, інше, схоже, просто відірване).

Огляд китайської Nokia M6

Огляд китайської Nokia M6

Перейдемо до огляду самого телефону. Як видно з фотографій, він сріблястого кольору (металік), в нижньому правому кутку сховано телескопічну антену. Насправді весь телефон виготовлено з пластику, тому він легкий і здається трохи тендітним.

На жаль, сфотографувати меню мені не вдалося (досі нема пристойного фотоапарата), тому доведеться повірити на слово 🙂 На головному екрані розміщується рядок з іконками швидкого доступу до таких функцій як фотокамера (не працює без карти пам’яті, роздільна здатність VGA), календар, профілі, повідомлення та аудіоплеєр. Також тут ми бачимо два рядки із назвами операторів, поточну дату та час. Час дублюється і у верхньому статусному рядку поряд із інформацією про заряд батареї – це зручно, бо годинник видно із будь-якого пункту меню.

Софт-клавіші призначено для виклику відповідно меню та телефонної книги. Функціонал загалом на рівні інших недорогих китайських телефонів: радіоприймач досить непоганий, вміє грати у фоні, цифровими клавішами можна вибирати відповідний запрограмований наперед канал; телевізор працює дуже добре, на рівні з телеприймачами E71 mini, які є найкращими серед вбудованих у телефони. Особливої уваги заслуговує можливість увімкнути відображення на екрані телевізора рівня прийому сигналу (чудовий, добрий, поганий, жахливий) – користі небагато, але такої функції я раніше ніде не зустрічав.

Відгуки про китайський Nokia M6

 

Ще досить корисною є функція ліхтарика, який включається не з меню, а спеціальним перемикачем, розташованим на правій бічній грані телефона. Світить він досить яскраво і, наприклад, знайти замкову щілину вночі з його допомогою буде простіше.

Насамкінець скажу, що телефон чомусь відмовляється працювати із SIM-картами оператора “Київстар” (з МТС працює нормально). Не знаю, може це мені так “пощастило”, а може й недолік цілої партії. Наразі, написав листа продавцю і чекаю на відповідь. “Київстар” – один із двох провідних операторів в Україні, тому телефон, який не працює з ним, мало кому потрібен.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 thoughts on “Огляд китайської Nokia M6

  • Akceptor Від автора

   Це не фотик, а HD-камкордер. Відео він знімає непогано, а от з фотками не склалося абсолютно – оптика ніяка, хоч і 5 мегапікселів, здається (чи й цілих 8).
   І макро там є, але на маленькому екрані всі фото виглядають класно, а на комп’ютері все стає на свої місця. Я роблю по 5-6 кадрів кожного ракурсу і вибираю найменш убогі.
   Нормальний фотоапарат коштує порядку 3000 і вище, а я зараз таких грошей не маю. Купувати “мильницю” ну дуже не хочеться

  • Akceptor Від автора

   Оце подумав: може ризикнути і купити китайський фотоапарат? Був би непоганий експеримент, бо я бачив у продажу кілька таких дуже дешевих моделей

   • Владислав

    ой не знаю…китай мене лякає у любому випадку))
    а чим погані мильниці? для повсякденності\поїздок в самий раз
    плюси професійних зеркалок тільки в тому, що там оптичний зум,, прям як в біноклів, ну і матриця при поганому освітлені веде себе адекватно.
    і ще налаштувань ціла торба…правда 90% тих налаштувань та ефектів можна накласти в фотошопі

    • Akceptor Від автора

     Попробуй сфоткати кругову панораму на мильницю (або просто на автонастройках) і зрозумієш. У фотоапараті незалежно від класу потрібно одне: можливість відключити автоматику, всякі автофокуси і всі настройки виставляти вручну.
     А плюс професійної фототехніки – можливість отримати зображення у RAW-форматі, тобто “сире”, без всяких ефектів і підгонок. У мильницях це неможливо апріорі і це великий мінус, бо тоді у фотошопі ти не просо редактуєш картинку, а перефотошоплюєш уже відредаговану дешевеньким процесором фотку.
     Одним словом, будуть гроші, то куплю стару дзеркалку, або який суперзум. Мильницю хіба у межах 500-600 гривень, більше шкода.

     • Владислав

      ну все залежить від призначення. Мені от нафіг не треба ніякі кругові панорами. Побачив – сфоткав. Головне, щоб не було розмито. Та й для перегляду на середньому моніторі 3-5 мегапікселів вистачає з головою

      • Akceptor Від автора

       Просто видно як автоматика реагує на зміну освітленості. Мегапікселів і в телефоні вистачає, не вистачає оптики (пластмаски дешеві у мильницях за оптику не рахуються) і фізичного розміру матриці не вистачає. І стабілізації нормальної.
       Часом оптичного зуму не вистачає також. А ще мені зйомка HD-відео не завадить у фотику і відеовихід дуже здався би. Щоб не купувати кілька девайсів

  • Akceptor Від автора

   Меню традиційне – іконками (хоча у мене чомусь стало списком, коли вийняв карту пам’яті).
   Насправді меню у китайських телефонах залежить від прошивки, тому гарантії, що воно буде таким же у іншому телефоні дати ніхто не зможе 🙂