Обережно, телефон “прослуховують”: *33*—- 13


Черговий мем, про який я вже чув неоднократно. Навіть на роботі (але вжарт, ми ж там всі адекватні люди), а тепер ще й пишуть статті типу ваші телефони прослуховуються. Окей, може і прослуховуються, бо фактично GSM дозволяє це зробити досить просто, не те що CDMA, але у міфі йдеться про те, що перевірити стан прослуховування досить просто.

Кажуть, варто почати набирати комбінацію *33* і далі будь-які цифри. Якщо на екрані мобілки відображатимуться цифри, то все гаразд, але якщо після коду *33* будуть відображатися лише знаки “мінус” – ваш телефон прослуховується! Великий брат стежить за нами!!! Нонсенс. Проведемо простий експеримент: я взяв два перших-ліпших телефони які були в хаті: старий Sony Ericsson та Samsung за 200 гривень і ввів код *33*1234 – дивимося на фото

Телефон прослуховується? *33*

Телефон прослуховується? *33*

Ого, здається мій телефон таки “прослуховують”. 🙂 Продовжуємо експеримент і обміняємо телефони SIM-картами. Набираємо код знову – і картина та сама: Samsung відображає рисочки після коду *33* (маємо шось таке*33*—-), то, виходить, прослуховується не SIM-карта, а сам телефон? Ну в таке вже важче повірити, правда?

То що ж це за код такий магічний, якщо він не до бекдору спецслуб? Згадайте, як ви перевіряєте рахунок свого мобільного. Набираєте код типу *123# – це USSD-запит (Unstructured Supplementary Services Data) до оператора, який виконує якусь команду на його обладнанні і повертає вам її результат – баланс вашого рахунку, кількість бонусів абощо. Крім таких елементарних операцій USSD дозволяє ще й керувати деякими функціями зв’язку на стороні оператора, наприклад увімкнути переадресацію викликів.

Зокрема код *33*пароль# служить для заборони вихідних дзвінків, якщо ви користуєтеся, наприклад, оператором МТС. Називається функція “заборона виклику”: http://www.mts.com.ua/ukr/call_barring.php і у багатьох операторів вона присутня. Може й у всіх. Тому виробники телефонів можуть перебачити наявність такого коду і реалізувати маскування паролю за допомогою “мінусів” чи “зірочок” – як це зробили у Samsung.

Таким чином код *33*1234 при наборі відображається як *33*—- і ніяке прослуховування тут ні до чого.

Почитайте ще оце:


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 thoughts on “Обережно, телефон “прослуховують”: *33*—-