NextBike у Львові


При всіх плюсах Львова ситуацію з громадським транспортом там важко назвати цензурним словом. В принципі, таку картину ми можемо спостерігати багато де (і Франківськ від того багато де теж нікуди не втік), але розміри міста, помножені на стан громадського транспотру дають у результаті щось близьке до полярного хутрового звірятка…

Забрати до Львова свій ровер я не зміг, та й тримати його не особливо є де, тому така штука як NextBike виглядає як прийнятний вихід із ситуації: можна взяти велосипед на прокат коли це потрібно.

По місту є з десяток точок прокату, тож практично у кожному районі можна знайти таку, до якої добиратися відносно недалеко, отже, якщо не дуже поспішаєте, можна обійтися без громадського транспорту – самим лише громадським велосипедом.
Скажу кілька слів про плюси НекстБайку.

  • У першу чергу, думаю, це ціна. Звісно, якщо потрібен велосипед на один раз, то 20 гривень за годину здається дуже неадекватною сумою. Але тут правильний акцент це абонементи. Скажімо 250 гривень на місяць гарантує безкоштовні поїздки тривалістю до години, а це вже цілком прийнятно.

А якщо взяти до уваги що наразі разом з місячним абонементом за 250 гривень ви отримуєте ще й місячний проїзний на міський електротранспорт (який і так коштує гривень 150), то взагалі дуже круто.

  • Другий плюс: повна автоматизація. Велосипеди встановлено у спеціальну стійку, відмикання-замикання здійснюється за допомогою додатку на смартфоні, у якомі відразу видно і статистику поїздок і карту міста з вільними велосипедами\стійками.
  • Третій плюс стосується ситуацій, у яких краще не опинятися. А саме роботи служби підтримки. Реагують вони на диво оперативно, можна зателефонувати на гарячу лінію або сконтактувати через месенджер Facebook.

Та є і ряд мінусів, нікуди правди подіти 🙂

  • Додаток досить глючний (у плані оформлення абонементу, скажімо, неочевидно чи він вже діє, чи ні, зателефонувати у підтримку з додатку пропонує за якимсь скаженим номером) і просто не дуже функціональний. Я маю кілька ідей стосовно додатку, якщо буде час і бажання то може напишу їм у слудбу підтримки 🙂
  • Технічний стан велосипедів далеко не ідеальний, на деяких їхати реально стрьомно. Втім, я пояснили представники компанії у тому ж facebook, люди бувають різні і дехто любить щось підкручувати у велосипедах під себе… Ну хз, я кілька разів потрапляв на велосипеди, яким просто потрібно провести черговий техогляд: позмащувати, підрегулювати. Якщо щось не влаштовує завжди можна зв’язатися з техпідтримкою і залишити відгук на конкретний велосипед. Шкода що у додатку немає можливості бачити бодай власні коменти чи якийсь рейтинг стосовно кожного ровера, щоб по можливості брати тільки ті, на яких вже їздив і залишився задоволеним.
  • Але найбільша, мабуть, проблема – то мала кількість точок прокату, хоча обіцяють що з наступного сезону парк будуть нарощувати.

Крім того мережа nextbike розширюється на Київ, але це вже зовсім інша історія…

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *