Некоректна політкоректність 5


Україна, звісно, – не Росія (як уже писав один наш екс-Президент), але, на жаль, чи на щастя, і не США. Хоча зі Сполученими Штатами одна цікава штука нас таки концептуально поєднує. Ще з уроків всесвітньої історії кожному відомо, що у 1861 році в Штатах розгорнулася фактично єдина війна, в якій американці воювали на своїй території (та ще й проти інших американців). Але суть не стільки у цьому, як у тому, що саме в результаті цієї війни чорношкірі жителі США отримали ті самі права, що й білі, а рабство було фактично скасовано.

Ясне діло, до ідеї рівності людей у правах не залежно від їх раси, національності, статі, тощо я ставлюся однозначно позитивно, але у кожній справі важливо не перегнути палицю. Простіше кажучи, не варто доводити хорошу ідею до абсурду, як це зробили із правами чорношкірих у США. На расизмі у американців, схоже, якийсь пунктик, бо зараз часто доходить до того, що саме права білих американців обмежуються. Фактично, досить якось косо подивитися на афроамериканця, а той вже зможе затягати вас по судах, які ставатимуть переважно на його бік.

Бо він чорний (отже, ймовірно, нащадок рабів), а ви – білий (отже, нащадок експлуататорів і ще винні йому за діда-прадіда). Хоча реально предки даного чорношкірого могли ніколи не бути рабами, а ваші предки можуть бути навіть не американцями.

Десь така сама історія і з деякими іншими меншинами, причому далеко не в самих лише Штатах. Зокрема, гомосексуалісти в ряді країн вже стільки боролися за свої права, що громадяни традиційної сексуальної орієнтації опинилися у ролі людей другого сорту. Ясне діло, що кореляція між гомосексуальною орієнтацією і відсутністю клепки у голові сумнівна, так само, як зрозуміло і те, що більшість чорношкірих американців, вочевидь, адекватні люди. Але помічаємо ми завжди агресивно налаштовану меншість. Між іншим, така сама ситуація зараз і з ісламом, про що я вже згадував.

Але повернемося до України і Росії. Вам не здається, що ми зараз маємо десь таку саму проблему, просто із нашим “національним колоритом”? Із прийняттям явно популістського закону про регіональні мови деякі російськомовні громадяни, схоже, як із ланца зірвалися і на кожному кроці кричать про те, як їхні права утискають. Знову ж таки, більшість українців є цілком нормальними людьми незалежно від того, якою мовою вони розмовляють, але увагу привертає до себе неадекватна меншість, яка, у свою чергу, провокує русофобію і її радикальні вияви з боку таких самих неадекватних націоналістів.

Виходить, купка ідіотів розпалює в державі пожежу, загасити яку буде ой як нелегко (втім, влада цього і не дуже прагне). Що цікаво, самі росіяни, які досить часто виступають на підтримку такої русифікації, є жертвами схожої політики своєї влади стосовно вихідців із деяких кавказьких республік, права яких поважають часто більше, аніж права корінних росіян.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 thoughts on “Некоректна політкоректність

 • Владислав

  Що цікаво, як тільки прийняли закон про мови – скільки було шуму, скільки було демонстрацій та закликів! А тепер де всі ці яскраві борці за мову? Здалися. От і всі проблеми ментальності. Закон прийняли і східні області успішно цим скористались.

  • Akceptor Від автора

   Насправді на сході ніколи і не було мовної проблеми, ніхто їм російською говорити не забороняв. Там 99% російськомовні і все життя говорять саме російською без будь-яких законів.
   Але зараз багато хто починає кричати, що його права розмовляти російською позбавляють, бо є закон – хочеться чогось вимагати. Далі буде ще більше шуму. Приїде такий дядько у західні регіони і вимагатиме, щоб із ним тут спілкувалися російською, бо в нього право розмовляти рідною мовою! І, готовий посперечатися, якщо дійде до якогось суду, то суд буде на його боці, байдуже, що цим він знівелює права іншої людини спілкуватися рідною (ще й державною) мовою. Тобто а-пріорі буде група людей, які мають вищі права тільки тому, що раніше їх (нібито) таких прав позбавляли.
   В США так із неграми, в Європі – з гомосексуалістами, а в нас буде з російськомовними

 • ThatSomeone

  “є жертвами схожої політики своєї влади стосовно вихідців із деяких кавказьких республік, права яких поважають часто більше, аніж права корінних росіян.” ніколи не чув про подібні випадки. Можна приклади навести..

  • Akceptor Від автора

   Можна навести багато, але я просто сходу і не довго думаючи: http://www.armadaboard.com/topic45328.html
   Далі можна погуглити по темі сабжу – там багато прикладів буде.
   Скажу коротко: більшість російських скінхедів\наці\etc. якраз супроти кавказців аргументують свою позицію