Навіщо потрібен смартфон? 6


Навіщо потрібен смартфон? Приблизно таке питання задав сьогодні один колега і я задумався. А й справді, нащо мені смартфон, що я роблю такого, що мені не достатньо звичайного телефона за 200 гривень, який вміє дзвонити і надсилати СМС? Чи варто платити купу грошей за купу непотрібного функціоналу плюс (вірніше мінус) – мало не щодня заряджати мобільник? Подивимося.

Здебільшого смартфон Motorola RAZR DROID я використовую як mp3-плеєр (на додачу до дзвінків та СМС, звісно). Але зараз практично кожний не надто бюджетний мобільник підтримує A2DP, не кажучи вже про здатність відтворювати музику. Навіть ті ж самі дешеві нокії за 200 гривень часто оснащуються підтримкою mp3 і сяким-таким плеєром. WiFi теж можна знайти у несмартфонах, та й не дуже зручно браузити інтернет на маленькому (хай навіть 5″) екрані.

Функція, якою я користуюся часто, називається SmartActions (це фірмова аплікація Motorola, але є аналоги в Google Play) і дозволяє змінювати режим роботи телефона у залежності від зовнішніх факторів. Так на ніч смартфон сам переходить у безшумний режим, а на роботі вмикає вібро. Також декому може сподобатися функція “чорного списку”, але таке є і в деяких звичайних телефонах.

Ще досить часто я використовую програму RunKeeper і, відповідно, GPS. Коли катаюся десь, то прикольно записувати трек, а потім його можна аналізувати або розшарити у соціальних мережах.

До речі, про соціальні мережі. Зараз я користуюся ними дуже рідко, але на телефоні маю встановлені клієнти, іноді може знадобитися. Як і поштова програма та Skype. Рідко, але все ж. Не знаю як на рахунок скайпу, але клієнти соціальних мереж бувають і на сучасних не-смартфонах.

А от така цікава штука як синхронізація мало де зустрічається. По-перше, DropBox – всі зроблені фото, нотатки у Evernote, диктофонні записи і т.п. автоматично потрапляють у дропбокс і їх можна переглянути з ПК або надіслати лінк. Також у разі чого ці дані можна відновити. Аналогічно і з телефонною книгою та календарем – синхронізація з якимсь собі гугль-акаунтом дуже зручна хоч би у тому випадку коли телефон довелося перепрошивати або просто купити новий.

У досить рідкісних випадках може знадобитися TeamViewer або ssh-клієнт. Специфіка роботи, але повірте, бували випадки, коли я радів з того, що можу пропінгувати сервер з мобільного. Десь так само за часто використовував мобільний офіс, архіватори і таке інше.

Виходить, смартфон мені й справді не дуже потрібний. Якщо не зважати ще на той факт, що я просто фанат пристроїв від Motorola, а вони не-смартфонів не виробляють вже. Отак.

А ви можете обійтися без розумного телефона? Чи вже ніяк? Для чого юзаєте смартфон найчастіше?


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 thoughts on “Навіщо потрібен смартфон?

 • Владислав

  Музика само-собою, але на простих телефонах немає нормальних зручних плеєрів, еквалайзерів та й якість звуку гірша. Тут + смартфонам
  Інтернет набагато зручніший на смартфонах, а в інтернет досить часто приходиться заглядати.
  Додатки, які дозволяють дізнатись найближчі сеанси в кінотеатрах мене часто виручають.
  Щось типу гугл кіп дозволяє все важливе записувати, або навіть розпорядок дня складати.
  Додатки привату, вебмані мені часто бувають потрібні саме на смартфоні.
  Навряд чи я вже перейду на прості телефони 🙂 До всього зручного і раціонального швидко привикаєш.

 • Akceptor Від автора

  >на простих телефонах немає нормальних зручних плеєрів, еквалайзерів та й якість звуку гірша
  Далеко не факт. Мотороли серії ROKR, SE Walkman – мали класний звук і еквалайзери всякі.
  >Додатки привату
  Про це забув. Значить, не так часто користуюся 🙂

 • MrVigner

  Смартфон потрібен тому що:
  1) Нормальні (більш-менш) можливості камери;
  2) Нормальні можливістю інтернет-серфінгу;
  3) Перегляд відео, музика.
  4) Багато корисних функцій (завдяки програмам, що встановлюються) які можна підібрати під свої потреби.
  Але в мене і досі звичайний телефон… Правда сенсорний, але телефон =)

 • Akceptor Від автора

  1. Sony Cybershot – телефони цієї серії мали нормальну камеру, не будучи смартфонами. Також Motorola ZN5, фактично не смартфон “з коробки”.
  3. Це можуть майже всі 🙂
  4. “Багато корисних ” – занадто розмите поняття. Якщо розібратися, то не так уже й багато 😉

 • molinski

  Смартфони зазвичай потужніші, працюють швидше.
  Маю старий смартфон. Хоча рідко користуюся ним, як телефоном. В мене виникає інше питання – для чого потрібен мобільний?

  • Akceptor Від автора

   Як кому. Я його використовую аби подзвонити чи написати СМС коли треба з кимось зв”язатися швидко. Типу домовився про зустріч і запізнююся трохи. Іноді аби поговорити з людьми, які зараз далеко і нема шансу зустрітися особисто.
   А ще мобільний – то плеєр і нотатник (фотокамера). Як треба щось запам”ятати швидко, то просто фотографуєш (обкладинки книжок, розклад, тощо). Ну і дехто все ще читає з телефона.