Навіщо потрібен CAM-модуль T2 5


Сам того не бажаючи, якось раптово зробився консультантом з цифрового ефірного телебачення для знайомих і знайомих моїх знайомих… Парадокс у тому, що сам я телевізор не дивлюся, але то таке. Що характерно, попри велику кількість людей, які хочуть купити цифровий тюнер DVB-T2 або CAM-модуль T2 до нового телевізора з вбудованим приймачем Т2, часто навіть продавці-консультанти (!) не можуть толком пояснити потенційному клієнту кількох елементарних речей.

От наприклад, неодноразово стикався з нерозумінням того, навіщо потрібно купувати CAM-модуль T2, якщо у телевізорі вже є DVB-T2 приймач. Людям здається, що вони просто мусять заплатити вдруге за той самий функціонал. Тобто CAM-модуль сприймається як ще один DVB-тюнер, просто маленький. Вірять, що до певних CAM-модулів якісь антени “підходять” краще…

Наприклад питають яку антену купити, якщо у мене САМ-модуль T2 Strong T2 Irdeto CCA CAM, а продавець і радий “втюхати” якусь ґламурну дорогу антену.

Насправді ж CAM-модуль T2 зовсім не приймає ефірний сигнал і не має ніякого стосунку до антени. Бо він працює просто як ключ, а не як приймач сигналу (дивимося картинку):

Для чого потрібен CAM-модуль DVB-T2

Для чого потрібен CAM-модуль DVB-T2

Отож, з телевізійної “вишки” передається цифровий сигнал, у якому хитрим алгоритмом зашифровано наше улюблене “кіно”. Телевізор із вбудованим приймачем DVB-T2 може цей сигнал отримати. Антена підключається до телевізора і якраз для покращення прийому. Але при цьому телевізор не може ще показувати ваше “кіно”, бо сигнал закодовано і для телевізора він просто незрозумілий.

Тут у дію вступає САМ-модуль, який вставляється у спеціальне гніздо в телевізорі. Закодований сигнал потрапляє на САМ-модуль і там його розшифровують, отримуючи в результаті вже саме “кіно”. Деякі канали САМ-модуль розшифровує самостійно, це безкоштовні канали типу тих якими є канали цифрового ТБ в Україні. Бувають і платні канали, тому у САМ-модулях передбачається гніздо для установки спеціальних карт доступу (типу тих. що були в таксофонах чи зараз ще використовуються у тюнерах супутникового ТБ).

PS

Перепрошую, якщо для когось я зараз виступаю у ролі Капітана Очевидність, але задовбався вже трохи пояснювати по 20 разів, тому тепер просто даватиму лінк на цей допис 🙂


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 thoughts on “Навіщо потрібен CAM-модуль T2

 • Piktor

  А що, розкодування відбувається саме всередині САМ-модуля, чи це відбувається все-ж потужностями телевізора, а модуль просто надає ключики?

  • Akceptor Від автора

   Я щось думаю, що ключики надає карта, яку у цей модуль вставлять. Хоча можу помилятися. Не виключено, що може бути різниця для різних телевізорів і модулів, але сама абревіатура CAM = conditional access module натякає, що за доступ до контенту відповідає саме модуль.

   • владимир

    СНАЧАЛА ВАМ НУЖНО ПОДОБРАТЬ ТАКОЙ САМ КОТОРЫЙ БУДЕТ ОТВЕЧАТЬ ЗА ДЕКОДИРОВАНИЕ ГРУППЫ КАНАЛОВ.КОТОРЫЕ ВЫ СОБИРАЕТЕСЬ СМОТРЕТЬ .
    ЗАТЕМ ВЫ ДОЛЖНЫ ЗАПЛАТИТЬ ОПРЕДЕЛЕНУЮ СУММУ ЗА ПАКЕТ КАНАЛОВ. ВАМ ДАДУТ КАРТОЧКУ КОТОРУЮ ВЫ ВСТАВИТЕ В САМ.

 • леся

  Якщо ви вже зробились консультантом,то хочу у вас попросити поради. Я купила САМ-модуль Т-2 Strong. Все було чудово, показували національні канали,і інтер,і україна,і 1+1 і тд. Раптом через два роки ті канали перестали показувати. Залишилися тільки Мега,2+2, 112 і інші,деякі повторюються. Чи це означає,що Т2 вийшов з ладу?

  • Akceptor Від автора

   У мене частина каналів пропадає деколи коли слабкий сигнал. Насправді канали у Т2 йдуть такими собі “пачками” по 8 штук і якщо пропадають то теж “пачками”. Тобто з 1 по 16 працюють, наприклад, а з 16 по 24 – вже ні. Але всі. Тоді або шаманити з антеною або погана погода просто (буває сигнал слабкий через дощі і тумани).
   Але щоб канали дублювалися то такого не було ніколи.
   Якщо є можливість спитатися у сусідів чи знайомих як у них ситуація з Т2 то зробіть це – часто проблеми бувають у провайдера і тоді у всіх вони є.
   Якщо у всіх інших працює нормально то можна спробувати у когось на день позичити модуль (оптимально помінятися на свій), щоправда з САМ-модулем то проблемніше зробити ніж із приставкою.
   Може бути варіант що прийшла свіжа прошивка і вглючила модуль.
   Ну і варіант поломки я б теж не відкидав, 2 роки то трохи термін.