Наскільки ефективна блогореклама? 17


Ясне діло, що переважна більшість блогерів як мінімум не відмовилися б мати за свою роботу якусь подяку у фінансовому плані. Тобто блог повинен приносити прибуток, навіть якщо створено його для душі (як виняток можна розглядати ситуацію коли у Вас і так багато грошей, та це не про нас). Можна, звичайно, заробляти на інших сайтах і особистий блог просто фінансувати з цих грошей – я так і роблю переважно – але самоокупність кожного конкретного ресурсу приносить якесь особливе задоволення.

Оскільки загаджувати “Думки вголос” якимись посиланнями не в тему я не горю бажанням, то заробіток на продажу посилань мені не підходить у принципі; залишається контекстна реклама, для якої потрібний відповідний трафік. Його наразі негусто.

Я періодично то вмикаю то вимикаю рекламу тут і проводжу із нею різні експерименти, але особливого ефекту не побачив в принципі. Що реклама є, що її нема – відвідувачі не поспішають тиснути на банери і давати мені заробити 🙁

Можливо у більшості взагалі зараз стоять якісь рекламорізалки і вони навіть не бачать рекламних блоків у мене на сайті. Можливо для заробітку на Google Adsense треба клепати пачками MFA із мінімумом інформації – щоб у користувача просто не було виходу. Можливо треба вішати не контекст а тізерки або щось ще більш агресивне.

Як ви свої особисті блоги монетизуєте?


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 thoughts on “Наскільки ефективна блогореклама?

 • tivasyk

  абсолютно ніяк. крапка.

  мій щоденник — це я. аналогія: чи зробив би собі татуювання «apple» на чолі, якби за це платили? кожен має право відповісти сам на це питання. нмсд, досить небагато людей справді здатні відповісти чесно.

  тому що це питання ціни =)

  зізнайся собі: тебе мучить не стільки те, що ти не можеш заробити своїм блогом. тебе мучить та (мізерно низька) ціна, яку тобі готовий був би заплатити apple за чоло, в порівнянні з чолом якого небудь джастіна бібера. це вже проблема самооцінки.

  • Akceptor

   Хм, якби я був фанатом Еплу, то не виключаю можливості продати своє чоло. Продають же люди нирки заради айфонів 🙂 Тут просто не лише питання ціни, але й питання прихильності до бренду.
   Стосовно порівняння мене з Бібером, то і так ясно, що за моє чоло ціна буде мізерною у порівнянні. Це не питання самооцінки, а питання популярності. Я знаю дуже багато компетентних фахівців, які просто не є публічними особами і тому вони не популярні. Бібер – співак, його основний капітал це якраз слава, тому і платитимуть більше за таке тату саме йому – переглядів реклами буде більше. Хоча не факт, що у тату на лобі якогось яблофана буде нижчий, виражаючись фігурально, CTR 🙂
   PS
   Загляни на geekologie.com (якось так) – там чуваки таке з собою роблять деколи, що татушка на лобі відпочиває. І задарма 🙂
   PPS
   Зі онлайн-щоденниками пов’язана ще одна халепа, про яку зараз не писатиму. Люди переважно не можуть бути відвертими в інтернеті і загалом у публічних місцях. Всі грають у маски

   • tivasyk

    > Тут просто не лише питання ціни, але й питання прихильності до бренду.

    звісно, звісно. уяви собі на секунду, що перед тобою валізка з парою мільйонів доларів сша. один твій підпис, потім 10 хв. на татуювання — і вони твої.

    звісно, це лише уявний експеримент, наполовину жарт. його мета — не визначити свою ціну через кілька ітерацій =) а швидше виявити, чи здатна людина бути відвертою зі собою.

    p.s. apple та бібер вибрані випадково і до суті питання ніяк не дотичні, тож нема сенсу за них запатися. я міг вибрати інші бренди, або пробувати щось пояснити взагалі без аналогії — суті не міняє.

    > Загляни на geekologie.com (якось так) – там чуваки таке з собою роблять деколи, що татушка на лобі відпочиває. І задарма

    не задарма. вони це роблять для того ж, для чого ти (і я) ведемо відкриті щоденники. зиск не вимірюється грошима в цьому випадку — але тим не менш все заради нього. нехай підсвідомо.

    > Це не питання самооцінки, а питання популярності.

    ги, ми про різне говоримо. ціна на чоло — це, звісно, питання популярності; але готовність його продавати — це вже швидше питання самооцінки =) десь так, нмсд, я не психолог.

    > Люди переважно не можуть бути відвертими в інтернеті і загалом у публічних місцях. Всі грають у маски

    більше того — навіть з самим собою! принаймні так мені видається. тільки маски на кожен раз різні. така наша природа, а точніше — природа ущільнених соціумів, котрі (надто) багато вимагають від окремої особистості в плані пристосування. і ми пристосовуємося.

    по суті: ти запитав, як ми монетизуємо свої блоги? я відповів, як зумів. навіть спробував пояснити, чому саме =) не сприймай на свій кошт — я писав про себе =)

    • Akceptor

     Хм, ну я ж згоден з твоєю точкою зору загалом, просто уточняю деталі. Думаю, мільйонів 10 доларів змусять змінити точку зору навіть затятого Еплофоба (і ще не факт, що він потім не накупить собі іГаджетів) 🙂
     Про те, що не кожен визнає таку свою слабкість до грошей, то це знов таки маски. Нікому не хочеться виступати у амплуа продажної шкури, всі хочуть бути принциповими, тому природна реакція на пропозицію з тату: “та як ти міг подумати?! я ж не такий!”. Такий-такий, все продається, питання лише у ціні.
     На рахунок гіків, то не факт, що все це робиться заради якогось піару. Дехто просто має хобі і робить те, що йому до вподоби. Такі графомани як я пишуть у блог, наприклад. Тобто фактично не починали хобі заради прибутку, та потім вирішили – було б добре і заробляти на цьому.
     PS
     Якщо чесно, то я не зовсім і сам розумію нащо веду відкритий щоденник і наскільки він відкритий, якщо писати туди можна тільки те, що пройшло (нехай внутрішню, але) цензуру. Ніхто при здоровому глузді не свідчитиме проти себе і ніхто не напише у відкритий блог щось таке, що могло б кинути тінь на світлий образ, що будувався стільки років.

 • Олександр

  Оскільки загаджувати “Думки вголос” якимись посиланнями не в тему я не горю бажанням

  Постові – осб що загаджує насправді. А посилання можуть бути знизу сторінки або збоку. Просто буде втрачатись вага сайту, а кидатись в очі посилання ті наврядчи будуть

  • Akceptor

   Як правильно відмітили вище, тут ще стоїть питання ціни. Я з радістю розміщу постовий чи навіть цілий огляд товару, яким мені подобається. І в даному випадку ціна гратиме другорядну роль. А от посилання типу “заработай 100500 баксов на форекс” розміщати не хочу ані в постових (тут простіше, можна відмовити зразу), ані через якісь біржі, хай навіть його і видно не буде практично. Бо це вже якраз продаж за копійки фактично свого імені.
   Тим більше не хочу розміщувати російськомовні постові на україномовному ресурсі. Це дико.

 • Владислав

  Я на свому особистому більше року ніякої реклами не ставив. Та прийшов час скрути(відносної) і я зробив додатковий розділ з короткими новинами, де і “загаджую” все посиланнями. В основному блоці сторінки я не хочу, бо статті мої від душі і продавати там рекламне місце не хочеться.
  Так-от кілька місяців тому так попрацювавши 2 тижні я відбив ціну за річний хостинг і домен і ще й вийшов в плюс.
  Потім тиц скотився до нуля, тепер недавно знов піднявся, але блок почав погано індексуватись, тож сподіваюсь, до кінця літа все нормалізується.
  А щодо того загаджувати чи ні…я переглянув з пів сотні особистих блогів росіян і 90% так чи інакше їх монетизують. Якщо є можливість заробити додаткову копійку, то чому не скористатись? Це ж не поп-апи всякі.
  А до тізерок мої сайти ще недоросли. Будуть хоч десь 500 хостів, тоді задумаюсь.

  • Akceptor

   Я десь так само заробляю на хостинг і домени, але для цього діла собі зробив спеціальні сайти для заробітку. Бо є речі, у які вкладаєш трохи душі і буде шкода їх втратити через дурні посилання на якусь фігню. Суто меркантильне питання, ніякої філософської мури. Фактично який сенс заробляти таким чином на особистому блозі, якщо замовникам по-перше фіолетово хто ти такий і по-друге байдуже до твоєї писанини – аби лише посилання вставив?
   З іншого боку, треба робити тоді так, як дехто робить: писати статті оці не просто так, а під НЧ-запити, тоді 2 кроликів одним патиком заб’єш.

 • Оля

  Навіть якщо я буду менше заробляти грошей, або взагалі не буду заробляти, навіть не збираюся на своєму сайті продавати посилання. Це дійсно дико!!! Ти вкладаєш в текст свою душу,користувач читає про одне, а тут зовсім інше пише. Він потім ніколи не повернеться.
  Щодо аденсу: Ну ніхто не хоче клікати. Це дійсно факт!!!Став ти ті блоки де хочеш, то зліва, то справа і т.д, всерівно ніхто не клікне.

  P.S. Якщо собі сам не клікнеш, або не скажеш комусь щоб хтось клікнув, ніяк не заробиш оцих 80 євро.

  • Akceptor Від автора

   У тебе просто реклама йде нетематична, тому і не клікають. От зараз у сайдбарі реклама просування сайтів, внизу – продаж компів від “Розетки”, у статтях реклама якогось “Ліга-закон”. Прийшла людина почитати про мікросхеми – їй байдуже на таку рекламу.
   Крім того, я вже казав, відвідуваність мала у тебе. Клікає один із сотні, а в тебе 30 хостів на день – тобто десь 2 кліки на тиждень виходить. Звідси і прибутки мізерні.

    • Akceptor Від автора

     Ти можеш блокувати небажані сайти в акаунті гугла. Ну і загалом треба просто під іншу тематику сайт робити, щоб контекст рулив. А для конкретно цього сайту навіть не знаю що порадити.
     В будь-якому випадку просуванням треба зайнятися, щоб трафік був. Спробуй пообмінюватися посиланнями зі сайтами схожої тематики.

  • Олександр

   емм. я заробляв за рік чек 🙂 І по-чесному. Почнеш сам клікати – то висока вірогідність того, що забанять.
   А те, що CTR дійсно впав в останній час – це є.
   Просто відображається нерелевантна реклама. ЦЕ вже очевидно.
   Наприклад реклама ТРУСІВ чи ПАМПЕРСІВ на блозі про комп”ютери – умовно кажучи.

   “Ти вкладаєш в текст свою душу,користувач читає про одне, а тут зовсім інше пише. Він потім ніколи не повернеться.”

   Так відбувається, коли вставляєш постовий.
   Якщо ж продаєш посилання – можна його десь розмістити абсолютно в непомітному місці. Буде хоч якийсь прибуток, а користувачі наврядчи будуть гортати сторінку до кінця, щоб побачити ту рекламу.

   • Akceptor Від автора

    Та так, але тоді потрібно нарощувати у сайту якесь “пузо” трохи, бо з нульового ніхто особливо не купує посилання. Крім того, якщо говорити про сапу, то треба дуже акуратно модерувати кожне посилання – багато всілякого “добра” рекламується. А це вже затрати часу. З контекстом такого немає.
    Про нерелевантну рекламу – та блокуйте ж її. Я ще хочу спробувати рекламу від яндекса, але відвідуваність мала поки 🙁