myJournal – наступний крок 2


Коли є час, потрохи продовжую роботу над своїм проектом “електронний журнал викладача” (поки-що назва проекту залишається драфтовою: myJournal). До попередньої версії додано ряд фіч, які стосуються ролей викладача та студента. Зараз якраз збираюся з силами аби почати писати адмінку і потрохи рефакторю вже існуючий код.

Викладацька частина журналу практично не змінилася, єдине ще я поправив – тепер кожен викладач бачить у своєму списку предметів тільки ті, які він веде, а от адміністратор, якщо зайде на сторінку вибору предмету і групи, може отримати доступ до всіх предметів. До сторінки студента адмін доступу не має, та й вона read-only все одно.

Тут є ще один маленький таск, відкладений у довгого ящика: треба аби при відсутності обраного предмету у обраної групи або виводилося якесь повідомлення (це простіший варіант), або динамічно підвантажувати список предметів для обраної групи (це складніший, але правильний варіант).

Сторінка адміністратора перебуває зараз у стані чернетки, тому хвалитися там нема чим. Наразі зроблено 5 вкладок, куди будуть запихатися відповідні таблички для додавання та редагування користувачів і їх ролей, предметів, груп, тощо. Мабуть, доведеться ввести якусь роль “декана”, бо завантажувати адміністратора роботою з редагування груп і розкладу – трохи безсовісно.

Сторінка студента теж не до кінця готова, але вже зараз там можна побачити свої оцінки з усіх предметів і відповідні дати.

myJournal - сторінка студента

myJournal - сторінка студента

Залишилося ще додати інформацію про пропущені пари і, можливо, сумарний бал (як це зроблено для викладача). Також непогано би дати студентам можливість входити на ресурс за допомогою OpenID (всілякі вканатктікі рулять), але до цього поки ще дуже далеко.

Також залишаються проблеми із однією табличкою у базі, яка наразі виглядає отак:

Табличка "уроки"

Табличка "уроки"

Очевидно, що тут багато дублювання (наприклад, дати занять треба однозначно винести у окрему таблицю), та й з поточною роллю lesson_id треба щось вирішувати, але такому ділу здалось би присвятити трохи великий проміжок часу, та ще й треба спокою, аби потім вже не переробляти вкотре. Для мене це зараз завелика розкіш 🙁

Отака історія. Але загалом я не шкодую про те, що придумав собі отаку специфічну розвагу. Взагалі програмування – то щось схоже на спробу зібрати LEGO без інструкції, куруючись лише малюнком на коробці: може бути непросто, але точно весело 😉


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 thoughts on “myJournal – наступний крок

 • Олександр

  Ну сам процес програмування буває доволі цікавий, якщо не перетворюється на рутинне повторювання одного і того самого, але якщо більш важливий результат, простота роботи та функціональність програми, то гадаю, що не варто винаходити велосипед..

  Десь інеті повинна бути схожа програми чи фреймворк, щоб можна було взяти функціональне ядро і дороблювати лише окремі нюанси

  • Akceptor Від автора

   Взяти готове і доробляти можна. Я вже так робив, коли вчився на курсах. Це класний досвід, але все ж багато чого таким макаром не зрозумієш і не навчишся, тому з метою самоосвіти треба щось таки робити і з нуля. Коли всі граблі твої, то і дихається легше, а як отримав їх у спадок, то багато де треба більше часу затратити аби зрозуміти хід думок попередника, аніж на саму роботу.
   Особливо важко розбиратися у чужому коді для людини без досвіду, як ото я 😉