Мотивація 3


Я колись писав, що люблю свою роботу. Так от, зізнаюся, я тоді трохи збрехав (вірніше, намагався видати бажане за дійсне), бо насправді для того, щоб дійсно любити свою роботу, мені не вистачає мотивації.

Що ж таке ця мотивація? Якщо коротко, то це щось, що спонукає людину до дії. Мотивація може бути матеріальною: якщо людині платять пристойні гроші, то вона елементарно боїться втратити свою роботу і тому намагатиметься робити все якнайкраще. В моєму випадку говорити про зарплатню смішно – нехай про неї розповідають з телеекранів Азаров з Табачником, вони ж краще знають.

Другий варіант – мотивація моральна. Це коли людина бачить: її працю цінують, відчуває себе потрібною і тому намагається робити все, щоб так тривало й далі. Для викладача тут важливо бачити, що студентам небайдуже, бо інакше виникають сумніви у своїх здібностях, або бажання набрати хабарів. Навіть не знаю, що гірше, бо, як на мене, в обидвох випадках така людина мала би змінити вид діяльності.

Знаєте, які асоціації у сучасних студентів виникають тоді, коли вони думають про своє майбутнє? 99% вважають, що зможуть знайти роботу або по-знайомству, або взагалі ніяк. Який сенс вчитися чомусь із таким настроєм? Виходить, у них теж нема мотивації…

 

 


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 thoughts on “Мотивація