Монетизація україномовного блогу 36


Монетизація україномовного блогу

Монетизація україномовного блогу

Хоча блог цей я задумував як просто онлайн-записничок думок, та думка про можливість за його рахунок бодай відбивати затрати на хостинг і домен, на доступ до інтернету та електрику (а воно все дорожче й дорожче, прямо як злощасна гречка) десь таки причаїлася.

Тому вже досить давно на блозі цьому висить парочка банерів та контекст від Google, а зараз якраз черговий виток кризи і тому доцільно поговорити про монетизацію. Скажу одразу і відверто – жодних грошей оця монетизація не принесла мені. Люди просто не поспішають тиснути на рекламу, бо ж реклама ця всім у печінках сидить уже здавна і, якщо дивитися на речі реально, то пора би вже людям за її перегляд елементарно платити.

І, якщо в рунеті ситуація ще досить непогана, то для україномовного ресурсу в даному руслі руху нема практично жодного. Хтось, звісно, зараз почне розповідати, що можна “косити бабло” на біржах посилань типу блогуна чи gogetlinks (про сапу і подібне я мовчу), та тут випливають нюанси, бо для російськомовних ресурсів замовлень вагони, а от українською мовою реклами практично нема.
Десь така сама ситуація і з контекстом: ви часто бачите україномовну рекламу в тому ж Adsense? Тому наразі я перебуваю у пошуках прийнятної заміни гугловським рекламкам, довгенько вже перебуваю…
До речі, цікаво було б дізнатися думку читачів, котрі і самі є блогерами. Як ви монетизуєте свої ресурси? Чи не стоїть українська мова на заваді збагаченню?


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

36 thoughts on “Монетизація україномовного блогу

 • ELECTRIC

  Зараз найчастіше використовую – постові (ггл дуже рідко, блогун, ротапост, прямі замовлення, безкоштовний піар:)), проте пишу, що це реклама і текст навколо ключового слова майже завжди український, кумедно виходить.
  Але є і сапа, і ксап, і контекст, і банери але це не в одному блазі, а всюди де що більше підходить 🙂

  • Akceptor Від автора

   Скажу про різницю зі своєї точки зору:
   По-перше, кількість людей. Росіян значно більше, російськомовних людей – ще більше, тому і реклами більше.
   По-друге, сама тематика блогів. Як на мене, українців більше цікавить якась “збочена” політика, в рунеті все значно прагматичніше.

  • Akceptor Від автора

   Прочитав, та трохи не те. Блогосфера собі є, але ж у постовому до того допису чомусь російськомовний анкор.
   Я не заперечую самостійність і сформованість української блогосфери, а просто кажу по практично повну відсутнійсть україномовної реклами, фактично про нецікавість цієї блогосфери для рекламодавця.

 • ELECTRIC

  Akceptor, не суперечу, аудиторія однакова, люди і там і тут і всюди. І мова йшла в зусиллях.
  Постовий – це реклама, там чітко ніби написано. А як бажає рекламодавець такі розміщується анкор 🙂
  Реклама не йде в місця, які загаджують і покидають їхні ж мешканці.
  Щоб хтось прийшов – потрібно щось робити, а не чекати, що це зроблять.

  • Akceptor Від автора

   Яка різниця у зусиллях? Щоб розмістити рекламне посилання зусиль особливих не треба, от коли я писав огляди на замовлення, тоді трохи довелося попрацювати, та там і оплата відповідна.
   І я розумію, що постовий=реклама, анкор дає рекламодавець. Я ж про те й пишу: україномовних анкорів нема; якщо я не хочу в україномовному блозі ставити російськомовну рекламу, то залишаюся ні з чим.
   В Україні нема толком україномовних інтернет-магазинів, великих україномовних ресурсів взагалі мало (є якась недосоціальна мережа коннект.уа, але там або російська мова, або суржик), з банерних мереж хіба що банер.уа (але і там добра половина банерів на російській мові). В УА-неті все більш поширеною є російська мова, от у чому проблема.
   ЗІ
   Для блогуна та інших заробітків у мене є спеціальні ресурси, російською. Просто цікаво стало наскільки можна заробити, не вдаючись до мовних компромісів.

 • Андрій з Одеси

  А сам цей пост не є заявкою на Блогун? 😉
  Ротапост – найбільше, все інше – якось підпарює. Було кілька прямих замовлень. Багато роблю просто так – друзям.

  • Akceptor Від автора

   Мовна проблема в Україні на відсотків 90 роздута тими, кому вигідно нею прикриватися напередодні чергових виборів, імхо.
   Так, зараз українською говорять значно менше, аніж навіть кілька років тому. Але й тоді україномовних ресурсів практично не було. З іншого боку, молодь переходить на російську часто-густо саме тому, що українських ресурсів (не лише інтернетних, але й літератури, медіа, тощо) дуже мало. А ресурсів мало, бо люди російськомовні. Замкнуте коло виходить?
   Але ж і конкуренції за україномовними запитами значно менше, в тому числі і за цілком комерційними. Хто не вірить, бліц-тест:
   “пластикові вікна” Приблизна кількість результатів: 135 000;
   “пластиковые окна” Приблизна кількість результатів: 5 110 000.
   То чому ж все-таки ці тисячі зацікавлених ігноруються?

 • Богдан

  А я зараз взагалі не заморочуюсь питанням монетизації блогу, у мене всі показники по нолях )))) нема начому заробляти, працюю над контентом )

   • Богдан

    На майбутнє звісно є бажання отримувати прибуток з блогу, я ж не олігарх, і не душевно хворий, щоб відмовлятись від лишніх грошей )

    • Akceptor Від автора

     Отож подумати про правильну монетизацію варто вже зараз. А то в мене вже ПР3, і ТІЦ трохи (10) накапав, і, навіть, в ДМОЗ блог взяли. А грошей нема 🙁

     • Богдан

      Десь рік тому я почав подумувати про створення відеоблогу, і весь цей рік думав на якій мові його робити. Для мене це було важливо, так як на блозі мали бути мої ролики, де я говорив.
      Позиції було дві:
      1. Або я говорю російською і пишу російською, тоді аудиторія може бути як українська, так і російська.
      2. Або я говорю і пишу українською, тоді тільки україномовний контингент.
      Віддав перевагу українській, так як диктор з мене не дуже, я і українською деякі букви “ковтаю”, ну а російскою то взалагі буде жах. Хоча на російській мові останні два роки в інтернеті більше спілкуюсь ніж українською.

      • Akceptor Від автора

       Я російською володію вільно, ще зі школи (акцент трохи є, але в російськомовних регіонах Неньки запросто зійду за свого). Пишу українською, бо ж розмовляю і думаю українською, та й не планувався він як ресурс для заробітку. Але криза робить своє і сайти “для душі” стає важко утримувати без додаткових вкладень капіталу.
       Щодо спілкування в інтернеті, то на українських ресурсах переважно використовую українську, щоправда переходжу на мову співрозмовника, бо вважаю це ознакою якоїсь поваги, чи що.

     • Akhe

      Мій блог має ТИЦ 10 та ПР 1, також у ДМОЗ. За місяць приносить порядка 100 у.о.

      Рекламодавцям зазвичай до одного місця на якій мові блог. Головне аби показники були хороші. Така вже тенденція у тих недороблених сеошників.
      Це щодо посилань.

      А з банерною і контекстною рекламою дещо гірше. Ну немає у нас поки що багато рекламодавців у Гуглі, ось і маємо малу конкуренцію і відповідно низьку ціну за клік чи показ банера.
      Але все одно трапляються кліки і по 0.5 євро.

      • Akceptor Від автора

       Прошу зазначити, що у тебе практично у кожному постовому анкор російськомовний, що не завжди прийнятно.
       Ясно, що особливих проблем із монетизацією нема, але, якщо стоїть питання виключно україномовності всього блогу включно з рекламою, не все так безхмарно.

 • ticapac

  Я переходжу на мову співрозмовника (мається на увазі російськомовного) тільки у тому випадку якщо Мені від нього щось потрібно. Якщо він мені пише на російській із якимось проханням, я ніколи не переходжу на його мову.
  А про основну тему, монетизацію, то якщо українська реклама потрібна, то 90% що потрібно шукати прямих замовників. на ГГЛ, Ротапост, блогун, українська реклама попадається одна на 10 000, нажаль. Доречі був прикол з ггл, що я розмістив оглядів 9 штук, на наступний день 0 всі відхилені. коментар, “Пожалуйста откажитесь, так как я нехочу размещать на украинском языке”. А ще можливо запрацює http://blogofamily.org.ua/ на повну, тоді матимемо українські замовлення)

 • Taras

  Це залежить від того, який блог буде просуватись… Якщо це сайти для загальної аудиторії, яка не має географічної прив”язки, звичайно, тут різниця величезна. На українській мові сильно не розкрутишся. Згадую, як розкручував один сайт, так після перекладу його на рус. мову трафік збільшився в 4 рази. І при українському домені .net.ua відвідувачів з Росії було в 2 рази більше, ніж з України.

  • Akceptor Від автора

   Я не про просування, а про заробіток на блозі. Просувати проблем нема, трафіку вистачає і україномовного (молодь зараз в деяких регіонах російською не володіє взагалі), а от як отримати зиск із україномовного блогу.

   • Taras

    Потрібно дивитись з чого ж буде заробіток: від кількості трафіку чи від його якості. ІМХО, якщо блог розрахований на західно українську аудиторію і його мета – монетизація за допомогою, наприклад, продажів, то тут можна (і ТРЕБА!) сміло створювати такий блог на укр. мові.

    • Akceptor Від автора

     А якщо не продажі? Банерних мереж українських я не знаю, бірж посилань теж нема під українську мову. В адсенсі реклама російськомовна переважно крутиться (було кілька україномовних показів, але це крапля в морі).
     Хоч бери і справді якийсь “бізнес-пакет” україномовний продавай поки ніша вільна

   • molinski

    Пробував спочатку якусь рекламу ставити, але після 4 рублів за два тиждні – посміявся і видалив (до речі піднявся ПР після того). Тепер нічого не ставлю, лише картинки з хостингів що платять вивішую. Поки що над серйозною монетизацією не думав, але мабуть варто.

    • Akceptor Від автора

     Я поставив зараз картинку, про яку писав (http://akceptor.org/reklama-na-kartynkah/) – результати не надто вражають.
     Пробував продавати посилання, але помітив парадокс: на україномовному сайті сторінки вилітають із індексу Яндекса, в той час, як на російськомовному залишаються там навіть із продажними посиланнями і сапою.
     Здається мені, що деякі пошуковики просто не люблять українську (чи якусь іншу) мову.

     • molinski

      Деякі – це (якби то натякнути на Яндекс, щоб всі зрозуміли, і щоби його не очорнити :)мабуть один лише. Хоча може і не один він. Справді, там своя політика є.
      Хоча не можу так сильно скаржитись, бо по суті маю на сайт трафік більший звідти. Чомусь мене Яндекс любить, а може просто користувачів там з україномовними запитами більше.
      Шкода, що в Україні немає сервісів таких, великий мінус для заробітку. В нас то всьо – на рівні ентузіазму поки що.