Мої фото-обновки: об’єктиви 6


Трохи раніше я вже писав про те, що купив недорогу дзеркальну фотокамеру Olympus E-420 і планую потрохи навчитися нею фотографувати. На лаври фотографа, ще раз повторюся, не претендую, бо їх уже і без мене на кожному кроці купа, але просто погратися зі складною технікою люблю. В принципі, логічною наступною покупкою має стати додатковий об’єктив, бо навіть новачки у фотографії знають, що комплектні (кітові) годяться тільки для початку.

Тільки от зайвих грошей у мене нема, тому було вирішено піти трохи іншим шляхом і купити перехідне кільце, яке дозволить використовувати старі радянські об’єктиви з різьбою М42. А такі у мене якраз є. Кільце вартує порядку 60 гривень без сигналізатора фокусування і десь 260 із спеціальним чіпом. Для проби вибрав дешевше із асортименту на аукціоні Аукро. Купував у продавця kirgudus – рекомендую всім як адекватного. Заодно у нього ж придбав і китайський пульт дистанційного керування для фотоапаратів Olympus – одна кнопка, 35 гривень, повні штани радості 🙂

Але переходимо до огляду самих об’єктивів під різьбу М42. Першим іде традиційний для радянських фотоапаратів “Геліос 44-2”, він був у комплекті із моїм “Зенітом”, а зараз перекочував на новий “Олімпус”.

Класика: Геліос 44-2

Класика: Геліос 44-2

Класика: Геліос 44-2

Класика: Геліос 44-2

Наступним іде його німецький брат Carl Zeiss Jena Tessar 1:2,8 f=50mm T – легендарне антиблікове просвітлення, 14 пелюстків діафрагми, іменитий бренд – одним словом, казка. Особисто мені трохи незручним здається тугий хід кільця фокусування.

Carl Zeiss Jena Tessar 1:2,8 f=50mm T

Carl Zeiss Jena Tessar 1:2,8 f=50mm T

Carl Zeiss Jena Tessar 1:2,8 f=50mm T

Carl Zeiss Jena Tessar 1:2,8 f=50mm T

Наступна іграшка – телевик “Юпітер 37А”. Чесно кажучи, вдома його навіть випробувати не було де, бо навкруги багато дерев на невеликій відстані, та й важкенний об’єктив, майже пів-кіло. Кажуть, в комплекті має бути бленда, та у мене її нема.

Радянський фотообєктив Юпітер 37А

Радянський фотооб'єктив Юпітер 37А

Радянський фотообєктив Юпітер 37А

Радянський фотооб'єктив Юпітер 37А

І останнім пунктом іде  об’єктив Мир-1В, який, подейкують, Радянський Союз передер у німців 🙂

Мир-1В

Мир-1В

Мир-1В

Мир-1В

Ну і наостанок фото самого перехідника:

Перехідник Олімпус М42

Перехідник Олімпус -> М42


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 thoughts on “Мої фото-обновки: об’єктиви

 • Mauzer

  та всі ці радянські здерті з Carl Zeiss

  вітаю із придбанням цілої купи геморою з ручним фокусом 🙂
  бавитись цікаво, але коли доходить до більш менш насиченої зйомки, то це швидко набридає, і хочеться витратити гроші на щось із автофокусом)

  • Akceptor Від автора

   Я їх не придбав. Вдома був старий “Зеніт” і все це причандалля, то я подумав, що 60 гривень на перехідне кільце не шкода аби погратися трохи.

 • ELECTRIC

  Як на мене то всі об’єктиви передерли совки в когось. Я от також маю геліоса і все ніяк не куплю собі перехідника під кенона, так і лежить вкручений в старого зеніта 🙂

  • Akceptor Від автора

   До кенона так само підходить просто кільце-перехідник, так що обійдеться у символічну суму (десь так само 50-60 гривень). Грірше з ніконами – там часто треба перехідник із компенсуючою лінзою (бо інакше не фокусується на нескінченість фотик) – а це додаткові витрати.

  • Akceptor Від автора

   У тумбочці, там де й решту 🙂
   Якщо чесно, то я не вникав у те, коли їх купив мій батько і де. Просто купив, бо колись займався трохи фотографією, а з приходом цифри у маси (а ще старості, мабуть) закинув це діло і скельця лежали без діла 🙂 Наскільки я знаю, то цей Zeiss дуже модний (ще й тому, тому що з буквою Т в кінці)