МММ-2011: чесна піраміда? 11


Наш народ (у даному випадку я маю на увазі не лише українців, але й наших братів-росіян, білорусів, та інших вихідців з пострадянського простору) дуже любить солодке слово “халява”, просто втрачає голову, коли виникає можливість отримати щось на шару. А різномасті шахраї тільки й чекають нагоди, аби скористатися цим.

Одним із найбільш гучних прикладів самодурства можна сміливо називати фінансову піраміду “МММ”, засновану Сергієм Мавроді у бунтівні дев’яності. Тоді за “фантики” із підписом Мавроді люди віддавали космічні суми, а потім піраміда розсипалася (хоча сам Мавроді стверджує, що не без допомоги “добрих людей” із числа керівництва держави), її автор опинився поза законом.Тим не менш, давайте спробуємо тверезо подивитися на те, що собою являють сучасні гроші І чому, власне, нас постійно лякають якимись фінансовими кризами.

У старі-добрі часи всі гроші були за своєю суттю золотом та сріблом: монети виготовляли із коштовних металів, тож вартість грошей визначалася самими фізичними їх властивостями. Таким грошам дефолт не загрожує, бо їх можна переплавити і використати метал.

Теперішні гроші – просто папірці, причому нічим фактично не підкріплені. Думаю, ні для кого не секрет, що найпопулярніша валюта світу, на якій зараз тримається вся економіка – американський долар – насправді не має жодного еквіваленту у цінних металах, коштовних каменях, нафті, просто якомусь майні. Ціна всього США зараз реально менша, ніж існує доларів у світі. Чим тоді відрізняються папірці Обами від папірців Мавроді?

Новий “проект” нашого героя називається МММ-2011. Назва така-собі, хоча відомий бренд МММ грає на її користь, бо насправді не лише тисячі людей втратили свої гроші у цій конторі, але й дехто конкретно розбагатів (не сам Мавроді, прості вкладники, які вчасно забрали свої кровні) – просто такі люди не галасуватимуть на кожному кроці. На сайті чітко вказано, що реінкарнація МММ є фінансовою пірамідою і гроші у ній беруться виключно з кишені вкладників. Тобто Мавроді чесно попереджає: це не інвестиційний фонд, під які так полюбляють маскуватися аферисти.

Кожен вкладник розуміє, на що йде, відправляючи свої гроші іншим учасникам “фінансової соціальної мережі”, але 20% прибутку на місяць – ну надто вже солодка спокуса, тому людей набралося вже чимало. Дехто навіть прогнозує швидкий крах піраміди, щоправда, такі люди не вникали у деталі і спираються у своїх судженнях на стереотипи.

Насправді у МММ-2011 є одна властивість, яка забезпечить їй довге існування (Мавроді стверджує, що вічне, та всі ми чудово розуміємо, що у такій справі головне вчасно “змотати відочки”  ;)). Якщо у типовому HYIP (високоприбутковий інвестиційний фонд, що насправді є замаскованою фінансовою пірамідою) використовується схема “вклади гроші -> отримуй прибуток”, то в МММ все трохи інакше, ближче до реальності.

Тут ви спочатку купуєте внутрішні “тугрики” (МММд), а через деякий час – продаєте, коли вони зросли в ціні. Таким чином, з кожним днем вступ до системи стає все дорожчим (сьогодні за один долар США можна було придбати один МММд, а завтра вже тільки 0,95), забираючи “виграш”, ви одночасно втрачаєте свою частку і піраміді. Хочете вкласти знову – купуйте МММд вже за новим курсом.

А курс внутрішніх фантиків не просто так росте. У мене таке враження, що він прорахований наперед і враховує динаміку розширення МММ-2011. Тобто за тиждень вартість всіх МММд виросте трохи менше, аніж вкладуть свіжих грошей нові учасники, тож піраміда “заряджена” на дуже довге існування. Не даремно ж Мавроді вважають фінансовим генієм навіть деякі його вороги…

Але давайте перейдемо до найцікавішого питання: чи варто вступати до МММ-2011. Бо ж всіх цікавить саме це, еге? Тут я висловлю свою скромну думку: варто, якщо діяти зважено і ставитися до цього, як до азартної гри. Взагалі, існує декілька простих правил, які треба мати на увазі, займаючись інвестуванням у такі підозрілі міроприємства, про них я,мабуть, напишу окремий пост. Або гугліть біблію інвестора в HYIP. Якщо ж коротко, то ніколи не вкладайте суму, якою не можете собі дозволити безболісно пожертвувати.

Особисто я маю план вкласти у МММ-2011 суму порядку 30-50 доларів (саме стільки мені не шкода втратити задля експерименту) і зроблю це не стільки заради збагачення, скільки для того, щоб подивитися на систему зсередини. Якщо є ще бажаючі спробувати – пишіть (МММ-2011 має навіть якусь реферальну програму, так що новим учасникам буду радий), хоч і не агітуватиму. Більш того, раджу триматися від таких речей якнайдалі, коли керує вами щось окрім звичайної цікавості.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 thoughts on “МММ-2011: чесна піраміда?

 • gorih

  Можливо воно і дійсно чогось варте, не думаю, що Мавроді після 10 років знову б щось починав просто так, щоб людей обдурити. Стосовно того, що долар нічим не забезепечений то це добре, адже хоч це тільки папірці та їх можна перетворити в матеріальні речі такі як техніка, автомобілі. Все було добре до 2008 року, а потім булька лопнула

  • Akceptor

   >Стосовно того, що долар нічим не забезепечений то це добре
   Це зовсім не добре, бо таких папірців можна надрукувати скільки завгодно. Чого думаєш всі ці фінансові кризи виникають? Якщо людина робить корисну роботу, то вона повинна отримувати за це ліквідні гроші, а не намальовані фантики, які можуть просто втратити будь-яку цінність.

  • Akceptor Від автора

   Тут мається на увазі, що всі учасники в курсі: це піраміда. Переважно піраміди маскують під якісь інвестиції, форекс, букмекерські контори, тощо – обдурюють людей. Тут же чесно сказано: ніяких джерел доходів, окрім ваших грошей, у МММ нема. Поки будуть нові вклади – будуть прибутки, а як ні – піраміда розвалиться.
   Це чесно, бо кожен знає, на що йде.

   • NeoLans

    “ніяких джерел доходів, окрім ваших грошей, у МММ нема” – це а МММ нема, а у Мавроді точно є, всі отримані кошти зразу кудись інвестуються. Це очевидно. Хоча це тільки моя думка.

    • Akceptor

     Гроші не потрапляють до Мавроді, в цьому і прикол. Гроші своєї “десятки” десятник тримає у себе і передає третім особам лише тоді, коли треба виплатити комусь більше, ніж є у його десятника. Тому ці гроші нікуди не інвестуються, просто піраміда.

 • Юрко Блогер

  Цікаво буде подивитися на статистику цієї пірамідки і на ту кількість фантиків, що її організаторам вдасться зібрати. А що до ліквідності фантиків то цілком згоден, що за корисну і ліквідну роботу має бути відповідна винагорода а не туалетний папір в крупинку.