Mindstorms EV3: як підключити додаткові сенсори


Я купив собі Mindstorms EV3 Home Edition і тому наразі маю трохи бідний комплект сенсорів у порівнянні з власниками навчальної версії. Наприклад у мене нема гіроскопа та ультразвукового дальноміра (зате є інфрачервоний). Насправді це не велика проблема, бо додаткові сенсори можна купити, але от як змусити середовище програмування Mindstorms працювати з ними, як додати давач у програму?

Зробити це насправді досить просто, причому додати можна не тільки сенсори виробництва Lego, але й купу інших від сторонніх виробників. Принцип ідентичний.

Для початку уявімо що нам вже вдалося купити датчик Mindstorms і ми підключили його до контролера Mindstorms, далі потрібно скачати програмний блок для цього сенсора з сайту Lego: http://www.lego.com/ru-ru/mindstorms/downloads (я даю посилання на російськомовну версію, щоб було зрозуміліше) ну або з сайту виробника:

Скачати програму для датчика Mindstorms

Скачати програму для датчика Mindstorms

Зберігаємо файл (розширення файлу *.ev3b) кудись і запускаємо середовище Mindstorms EV3. Тепер нам треба імпортувати файл, для чого створюємо новий проект і відкриваємо блок-діаграму. У меню вибираємо пункт “Инструменты” -> “Мастер импорта блоков”:

Імпорт ПЗ для сенсора Mindstorms

Імпорт ПЗ для сенсора Mindstorms

У віконці, що з’явиться далі, слід вибрати папку, у яку було збережено наш *.ev3b файл (краще тримати всі скачані підпрограми в одному місці) і власне сам файл:

Діалог імпорту блоків Mindstorms

Діалог імпорту блоків Mindstorms

Далі середовище Mindstorms потрібно перезапустити і можна користуватися сенсором:

Mindstorms Ultrasonic Sensor

Mindstorms Ultrasonic Sensor

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *