Мій новий інтернет 11


Тритижнева епопея з підключенням нового інтернету нарешті закінчилася і навіть успішно. Важко повірити, що за кілька кілометрів від обласного центру може бути проблемою мати нормальний доступ до інтернету, але так воно донедавна і було. Всі ці 3G насправді не дозволяють нормально користуватися доступом до мережі, бо лінія перевантажена постійно (я на 99% впевнений, що трафік ріже сам оператор, та довести не можу, тому так), а у сиру погоду (дощ, сніг, туман) доводиться іноді бігати з модемом по хаті. Ще й тариф драконячий: у “ОГО Мобільний” це 120 гривень за місяць при ліміту трафіку в 10 Гб. Про швидкість не будемо. В неділю зранку та й про сумне 🙂

Але від учора у мене на даху “виросла” отака цікава штука:

Antenna

Від антени в хату йде вита пара, якою окрім інформації на обладнання подається ще й живлення із такої коробочки (фото зі спалахом недобре, але там все одно нема що читати):

PowerSupply

За цю всю штуку включно з монтажем провайдер бере порядку 1200 гривень, ще 85 гривень вартує щомісячний платіж (обіцяють швидкість 3 Мбіти). На комп’ютері ніяких налаштувань не треба. Далі мені підключили копієчний рутер Tenda W316R, який я колись собі придбав щоб шарити 3G з компа на планшет, так що тепер я маю ще й WiFi по хаті. Із заявлених 3 мегабіт маємо отаке:

SpeedTest

Особливо тішить що канал фактично симетричний і на віддачу ті ж 3 мегабіти. Одна біда, що чомусь при підключенні до софтсервівського VPN через рутер перестають завантажуватися сайти, навіть не пінгуються, хоча скайп працює… Напряму з комп’ютера все нормально. Чи то Tenda просто не налаштована (якісь порти закриті), чи просто не здатна на таке (чого хотіти від девайса за 100 гривень). Мабуть, потрачу ще сотню на свіч 🙂

Що парадоксально, робити в інтернеті мені нема чого. Фільми не качаю, в “Танки Онлайн” не граюся, музику не слухаю… Громадяни, а на що ви витрачаєте свій час в інеті?


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 thoughts on “Мій новий інтернет

 • igor

  В нас в селі вже Vega провели, там швидкість побільше, правда я ще не підключав. Користуюсь інтертелеком 5 грн в день. Модем розколупав і втикнув тупо в плату антенний кабель. Антену зробив “метелика” із мідного дроту. В 1-3 годині ночі швидкість сягає 200 кілобайт в секунду, тобто 1,6 мегабіта. А в 8-9 вечора 0-25 кілобіт. В день іноді буває 1-1,2 мегабіти, залежно від погоди. В дощову значно гірший. Крім того впливає випромінювання локаторів аеропорту які глушать сигнал.

  • Akceptor Від автора

   Локатори не думаю що глушать. Хоча хз. А 5 гривень за день множимо на 30 і маємо скільки?
   У нас теж є вега, але телефонна лінія типу приватна (кооперативна), та ще й портів нема вільних вже.

   • Сашко

    Можна взяти модем Інтертелеком Рев.Б. та помісячний тариф Супербезліміт 100, за 100грн кожно дня приходе 1Гб, в мене швидкість 2-3Мбіт….

    • Akceptor Від автора

     А модем де розміщується? У кімнаті? Я перед ОГО Мобільним юзав якраз Інтертелеком – покриття погане у хаті, а антену на дах виносити – то ніякого виграшу

 • Владислав

  Ех, я ще пам”ятаю, коли сидів з діал-апним інетом в 56кілобіт в секунду, веселі були часи)) А тепер, коли маю 40-80мегабіт, якось того не ціную.

  • molinski

   А для чого такі швидкості? Сайти не видають таких, навіть торенти більше 3 не дають. Хіба що 30 торентів підряд качати і то поки кинеш пятий то перший вже буде закачаний.

   • Владислав

    торенти більше 3 не дають? мегабіт чи мегабайт? Що за маразм? Торенти не мають обмежень у швидкості, в мене середня швидкість 8 мегаБАЙТ в секунду, гігабайтні фільми завантажуються за дві-три хвилини, з моїм колишнім інетом у пів мегабіта, такий же фільм качався за добу. Різниця, е?
    А сайти може й не видають таких швидкостей, бо самі сторінки мало що важать, а для перегляду відео онлайн? З тими ж 80мегабітами я дивлюсь фуллхд відео без жодних затримок, а колись навіть 360р відео треба було наперед прогружати
    Тому “такі швидкості” дуже навіть виправдані, 2013 рік на дворі.

    • molinski

     У мене був інтернет 10, і викачував за той же час. Те ж саме з відео, тому питання залишається – для чого такі швидкості?
     Щодо торентів то ще жодного не бачив, який би качав з більшою швидкістю, за 3 мегабіти.
     пів мегабіта – це явно замало, тому тут питання не стоїть чи міняти на швидший – очевидно.

     • Владислав

      не знаю, що в тебе за інтернет такий був на 10 мегабіт, але за такий самий час він зторента фільму не скачає.
      Берем математично – розмір фільму нехай 1.46 гігабайт, швидкість навіть якщо ти не бачив в житті більшої швидкості торента за три мегаБІТИ, візьмем твої 10 мегабіт. Це 1.25 мегаБАЙТ в секунду. Після простих розрахунків бачимо, що ти будеш качати той фільм мінімум 20 хвилин.
      Хочеш пруфів – забий в гуглі про “яка у вас швидкість торренту” і подивись які цифри у людей.
      І ще щодо фуллхд, не знаю, де ти дивишся онлайн відео, але у нормального(не різаного) фуллхд потік явно більший, ніж твої 1.25 мегабайт в секунду, тому в тебе просто мусить відео прогружатись деякий час.

    • Akceptor

     просто торренти це peer-2-peer і, відповідно, ти качаєш не з якогось центрального репо, а у всіх потрохи 🙂 Тому теоретично можна забити увесь канал. Але я сенсу теж не бачу для себе, бо фільми не качаю. Максимум що серіали, а там серія навіть на моїх трьох мегабітах скачується швидше, ніж я встигаю її подивитися.
     Виправдано може бути для 3D кіно або коли будуть уже фільми в HD Ultra (4k), але тут уже доцільно задуматися про вееееликий вінчестер 🙂