Чому я підтримую майдан 10


UkraineХоч я і не підтримую майдан у його “Євро” іпостасі, та все ж я погоджуюся з тим, що ця влада заслуговує на покарання. Не має значення хто віддав безпосередній наказ бити людей – незадовго перед цим з телеекранів представники влади запевнили, що насилля не буде. Більш того, наступного дня все повторилося. Хто б не віддав безпосереднього наказу, відставка прем’єра і профільного міністра – це мінімум і відставка мала б відбутися того ж дня. Президент, який ховається від власного народу за спинами спецпідрозділу, представники якого стали катами, не гідний поваги і теж заслуговує відставки як мінімум.

Влада може скільки завгодно говорити про провокації, але всі ми бачили що відбувалося на вулицях. Силовики били людей без розбору і зовсім не задля забезпечення громадського порядку. Так, рядові бійці просто виконували чийсь наказ і їх можна виправдовувати цією обставиною. Але я чисто випадково народився у той день, який згодом став днем Конституції України, тож я текст Конституції читав і, якщо мене не зраджує пам’ять, зустрічаються там наступні рядки: “ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази”. Кожен “беркутівець”, який підняв руку на журналіста чи просто мітингувальника – злочинець. Цих людей треба заарештувати і судити.

Так само треба судити чиновників, які дозволяють собі вголос казати про роділ країни, введення автономій, приєднання окремих областей до Росії чи закликають переслідувати громадян за ознакою того, якою мовою вони розмовляють. Я не знаю яке покарання передбачено за заклики до кровопролиття і зазіхання на суверенітет України, але особисто для мене це тягне на державну зраду.

Заради цього справді варто страйкувати і мітингувати. Та чи так само вважають люди, які намагаються зараз на хвилі народного гніву дістатися “кормушки”?


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 thoughts on “Чому я підтримую майдан

  • Akceptor Від автора

   Жили і знали що таке буває. Може не хотіли вірити.
   Особисто я мав справу з міліцією всього кілька разів, причому не як їх безпосередній суб’єкт інтересу, але зрозумів за що їх кличуть “мусорами”.
   Але тут вони просто не побоялися показати своє лице на увесь світ, а влада і зараз схвалює їхні вчинки. Словами може і засуджує, а діями схвалює.
   Як не крути, а половина людей проти ЄС, тому євромайдан може лиш розділити Україну.
   Як не крути, але всі люди проти свавілля влади і кровопролиття на вулицях. Тому такий майдан може об’єднати Україну.

    • Akceptor

     Не половина. Може і більше. Але більшості насправді байдуже.
     Майдани для змін – то звучить як гасло, поки не думати. Якщо міняти одну біду на іншу, то нащо такі зміни?

     • molinski

      Це не гасло, це елемент народної влади. Колись збиралася козацька рада, зараз майдани. Від цього нікуди не втекти і євромайдан це ще раз доказав.
      Тут треба розуміти що революція і майдан – різні речі і різні приносять наслідки, але і ті і ті їх мають.
      Зміниться одна біда на іншу – нічого страшного, прийде новий майдан і знесе її знову. Звідки у Вас така фобія?

  • Akceptor Від автора

   Фобія називається реалізмом.
   На майдан виходять ті, хто ПРОТИ, але хтось увесь час намагається перетворити їх на тих, хто ЗА.
   Я вже був майже змінив думку і почав сприймати майдан не як повторення 2004, але зараз знов починається цирк за участі опозиціонерів. От кому було треба складати ті списки ворогів зараз і вивішувати їх на сайті? Боротимемося з бандитами їхніми методами? Окей, боріться. Боріться, панове опозиціонери, ви нічим не кращі.
   Ми поміняємо Януковича на Яценюка, але більше нічого. Зміниться мордочка на аватарці країни, але не той, хто дає цій мордочці гроші і вказівки.

   • molinski

    Коли реалізм стає фобією, це вже діагноз.
    Яка різниця хто стане далі, кличко, тягнибок чи яценюк. Люди принаймні зростуть від майданів, бо це є прямий вплив і дія. Коли голова втрачає зв’язок з ногами (образно про януковича), то сидіти й скиглити а тим більше боятися, як люди звикли, матиме лише один наслідок – приклад тому білорусь.
    Щодо бандитських методів то нівякому разі не можна їх застосовувати до влади теперішньої, бо вони у тій сфері специ і розведуть як продавщиня на базарі – навіть не помітиш.
    Стратегія, що зараз проводиться на майдані дуже навіть правильна – люди самоорганізовуються, утворюють групи людей, громадські організації ростуть і все це тисне зі всіх сторін на владу. Політики теж у свою чергу це роблять – тиск на всіх рівнях і лише так можна зараз досягнути мети. Більше того – саме так можуть народитися нові схеми управління. Бо рішення приходять у практиці. А новій владі доведеться рахуватися з народом який її просунув, інакше полетить за тією ж схемою!

    • Akceptor Від автора

     Я чогось сумніваюся що та нова влада буде. Проблема у тому, що ти віриш, ніби на сході людям теж набрид Янукович. Але це не так. Не повіриш, але там дійсно голосують за нього. Не за гречку чи 100 гривень, а просто тому що звикли так, не хочуть іншого, земляк, бендерівці і бандити, в Європі геї і т.п. Воно би все класно було, якби ці люди просто були ні за кого. Але вони – за ПР. Тому не може бути майдану проти влади, а от громадянська війна – запросто.

     • molinski

      Це стереотип. До того ж нове покоління росте, цих совковиків які без гречки голосує все меншає.
      Головне в оцінці будь-чого – це перспектива, чого в теперішньої влади немає. До речі Кличко на сході дорброго жару дає Янику.

  • Akceptor Від автора

   Що там дає Кличко на сході я не знаю. Але коли я спілкувався з молодшим поколінням там, то мені в очі казали, що ми на заході нероби і сидимо на шиї у Донбасу.
   Хоча, то може здалося. Може насправді сказали “схід і захід разом”, а я просто почув що хотів почути. Отак