Лотерея чи лохотрон?


 

Лотерея чи лохотрон?

Лотерея чи лохотрон?

Уряд Російської Федерації вніс до Держдуми законопроект про посилення заходів контролю за проведенням лотерей, в рамках якого планується у тому числі обмежити асортимент дозволеного лотерейного обладнання, посилити вимоги до місць проведення лотерей та місць продажу лотерейних квитків. За словами урядовців метою законопроекту недопущення проведення під виглядом лотерей заборонених азартних ігор, яке, до речі, має місце і в Україні.

Тим часом проблема лотерей є на далеко не найбільш вагомою на думку простих громадян: в Росії, як і в Україні, надзвичайно поширена практика організації нелегальних ігрових залів під виглядом в першу чергу комп’ютерних клубів. Також із забороною букмекерських контор велика кількість їх перетворилася на своєрідні “спортивні лотереї”, в яких збереглася суть ставок, трохи змінено лише формулювання.

У рамках показової боротьби з азартними іграми в обох країнах тисячі працівників легальних колись казино та залів ігрових автоматів втратили роботу, та насправді гральний бізнес практично не зазнав шкоди і просто пішов у “тінь”, таким чином завдавши державі більше шкоди, аніж користі.

В принципі, лотереї були і за радянських часів, в тому числі і миттєві, в них грали масово (я ще пам’ятаю “Спринт”  і “Спортлото”), але тоді всі лотереї були державними. Тобто якщо заявлено приз, скажімо автомобіль renault (ну, в радянському випадку “Жигулі”), то це означає, що виграє його не якийсь там кум організатора і не підставні особи, а реально випадкова людина. А зараз схема різного роду лотерей часто така, як у пострадянські часи, коли процвітала гра в “наперстки” і такі лохотрони, коли той самий автомобіль міг “виграти” учасник, який за нього найбільше заплатить. Пригадую, багато хто на таке купувався 🙁