LeJOS: Як завантажити програму на EV3


Зазвичай якщо ви користуєтеся плагіном LeJOS для Eclipse і не використовуєте додаткових бібліотек, які вимагають додавання сторонніх JAR, то із завантаженням програми на кубик EV3 проблем не виникає: це здійснюєься авоматично.

Навіть якщо ви захочете завантажити на кубик програму, збудовану за допомогою Gradle, або просто зберегти свою програму і завантажити її на кубик пізніше, то проблеми немає: EV3 Control Center дозволяє це зробити елементарно, бо має вбудований файловий менеджер.

Але насправді з програмами, що використвують сторонні бібліотеки, може вийти не все так гладко, бо розмір таких JAR-файлів часто сягає кількох мегабайт і не виключено що одного разу ви побачите наступну картину:

IO Exception uploading file

IO Exception uploading file

Так, повідомлення про помилку “IO Exception uploading file” не надто інформативне, але очевидно що завантажити файл не вдалося 🙂 EV3 Control Center не може цього зробити, отже доведеться згадати що ми маємо справу не просто з Lego Mindstorms, а з повноцінним комп’ютером, на борту якого “крутиться” Linux, а отже ми можемо отримати доступ до кубика, скажімо, через SSH.

Як завантажити файли через SSH? Для цього використовується протокол SCP, про який розповідати користувачам Linux нема сенсу (самі все знають), а от щасливим власникам OS Windows рекомендую скачати програму WinSCP, яка зробить передачу файлів на кубик EV3 елементарною.

Налаштування програми для підключення до кубика показано на наступному знімку:WinSCP configuration

Інтерфейс WinSCP нагадує Total Commander, тому проблем виникнути не мало би. Залишається визначити у яку папку завантажувати готові JAR-файли, це папка /home/lejos/programs

Ще один нюанс. Оскільки ми працюємо із кубиком як суперкористувач (root), то треба бути дуже обережним аби не поламати беззахисну систему. Тому краще за межі зазначеної папки не виходити ну і точно нічого за її межами не редагувати і не видаляти. Хіба що ви дійсно розумієте що і навіщо ви робите 🙂

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *