LabVIEW – програмування “для чайників” 4


 

LabVIEW - програмування "для чайників"

LabVIEW - програмування "для чайників"

У сучасному житті інженерові, та й будь-якому “технарю” в принципі, дуже важко обійтися без хоч мінімальних навичок програмування: завжди є можливість спростити собі життя,от лише треба вміти нею скористатися. Та проблема у тому, що бути фахівцем у всіх сферах нереально і спеціалістам зі, скажімо, вимірювань чи автоматизації просто не вистачає часу, аби вивчати якусь мову програмування. При виникненні потреби їм доводиться звертатися до дипломованих програмістів.

Насправді так і має бути: кожен робить свою роботу. Тільки от як пояснити “далекому” від вимірювань програмістові що саме від нього вимагається, якщо мова йде про обробку інформації з якогось об’єкту, обвішаного давачами? Скільки чекати на вирішення досить простої задачі і скільки різних папірців написати, аби отримати в допомогу того програміста? Невже не простіше якісь елементарні навички мати самому?

Компанія National Instruments, вочевидь, поділяє мою думку, бо розроблений нею комплекс LabVIEW просто ідеально підходить для тих, кому треба вирішувати прикладні задачі і не тратити час на вивчення команд та синтаксису сучасних мов програмування. Натомість текстовим операторам, у LabVIEW використовуються графічні піктограмки, що зображають відповідні функції. Суть програмування полягає у з’єднанні цих піктограм своєрідними провідниками, по яких дані “мандрують” всередині програми.

Незважаючи на свою простоту, мова програмування G, що використовується у LabVIEW, є повноцінною об’єктно-орієнтованою мовою. Розроблені програми (їх називають віртуальними приладами) можна використовувати у якості підпрограм більш глобальних проектів; також можна підключити динамічні бібліотеки (не залежно від того, яка мова використовувалася для їх розробки) сторонніх розробників, або ж писати код на С-подібній текстовій мові.

Віртуальні прилади LabVIEW вміють працювати на сервері, тож можна отримати доступ до них навіть через глобальну мережу. Також підтримується робота зі стандартними портами вводу-виводу даних, спеціальними платами розширення (їх продає як National Instruments, так і сотні сторонніх розробників), робота з реєстром ОС Windows, тощо.

Оскільки на нашій кафедрі (та й у “Нафті” загалом, наскільки я знаю) вже деякий час ведуться роботи з впровадження LabVIEW у навчальний процес та для розробки лабораторних стендів, а блог повинен приносити певну користь суспільству, то презентую нову рубрику, присвячену LabVIEW. Що конкретно тут буде поки не скажу. Найбільш імовірно, простенькі приклади для студентів-першокурсників (орієнтуватимуся на LabVIEW 7.1, хоч вона вже суттєво застаріла, та причини є і про них згодом).


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 thoughts on “LabVIEW – програмування “для чайників”

    • Akceptor Від автора

      Тут можна багато чого, включаючи читання даних із клавіатури, миші, джойстика, USB/COM, робота з файлами (той же звук). А ще є спеціалізовані пакети для розпізнавання зображення (в т.ч. і відео, здається).
      Якщо чув про таку іграшку як Lego Mindstorms – воно працює на трохи модифікованому і урізаному варіанті LabVIEW, розробник ПО той же National Instruments