Квантування експериментальних даних у LabVIEW


Друга операція, без якої не обійтися при переведенні експериментальних даних у цифрову форму називається квантуванням. Знову ж звернемося за визначенням до методички 🙂

Квантування полягає в поданні безперервної за значенням величини xq у вигляді скінченого числа фіксованих рівнів, що створюють шкалу квантування.

Тобто фактично, квантування – це аналог дискретизації даних, просто проводиться воно по рівню. І перед операцією квантування необхідно провести дискретизацію експериментальних даних, програму для якої було наведено трохи раніше; більш того, програма для квантування даних у LabVIEW включає у себе і програму для дискретизації, тому я просто допишу тут що треба додати до попереднього VI.

Квантування експериментальних даних у LabVIEW

Квантування експериментальних даних у LabVIEW

На лицьовій панелі додався ще один графічний індикатор, який показує квантований за рівнем сигнал, а також регулятор кількості рівнів квантування. Більш глобальні зміни відбулися на блок-діаграмі, куди додано наступний код:

Квантування експериментальних даних на LabVIEW

Квантування експериментальних даних на LabVIEW

Ліворуч розміщена частина програми, яка відповідає за дискретизацію, тому на виході циклу отримуються вже дискретизовані за часом дані. Далі виконується розрахунок амплітуди сигналу і ціна розряду АЦП (як амплітуда розділена на кількість рівнів квантування). Нижній цикл For Loop генерує масив зі значеннями рівнів квантування.

У верхньому циклі використовується вузол Threshold 1D Array, про який я свого часу полінувався написати у статті про масиви у LabVIEW. Якщо коротко, то він знаходить індекси елементів масиву, поданого на вхід, між якими “вписується” задане число. Оскільки масив значень рівнів квантування містить елементи, які не повторюються, то можна однозначно виявити, до якого із них слід округлити поточне значення сигналу.

При квантуванні округлення здійснюється до меншого, більшого, ближчого значення (у залежності від типу АЦП), ми це теж можемо реалізувати у програмі. Нарешті дані записуються у файл.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *