Куди зникають тіні коли гасне світло? 1


Вона супроводжуює нас все життя, але ми настільки звикли до цього що рідко її помічаємо. Тінь. Насправді тінь у людини зовсім не одна: нас завжди оточують мільйони дрібних тіней, утворених залишками сонячного світла, що відбивається від всього навколо вдень, та тіней, утворених далеким світлом чужих сонць, що їх можна бачити лише вночі. Так, ми відкидаємо безліч тіней але здебільшого говоримо лише про одну, про тінь, яку створюємо, стаючи на перешкоді світла нашого Сонця.

Дивлячись на собі подібного, ми теж бачимо свого роду тінь. Перешкоду, створену людською душею для світла якогось духовного світила. Чи ж не тому нам легше розгледіти у людях погані, темні сторони? Бо ж тінь – то відсутність світла, результат перешкоджання його розповсюдженню. Якщо Бог – це світло, то мабуть люди тоді – результат перешкоджання Його розповсюдженню.

Але іноді світло гасне. Або просто ви заходите у темну кімнату, де не може бути тіні. А коли виходите, то вона повертається, але ви вже не зможете сказати точно чи це та ж сама тінь, чи просто схожа на неї як дві краплі води близнючка. Так само як не можете бути впевнені що саме ви прокидаєтеся щоранку, а не детально відтворена копія, наділена вашими спогадами.

Куди зникають тіні якщо загасити світло? Чи не йдуть вони у те ж саме місце, що й ми, коли згасає Світло, яке робить нас людьми? Відповіді немає, бо з того боку ніхто з людей не повернувся, а тіні просто не вміють розмовляти…


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Думка на тему “Куди зникають тіні коли гасне світло?