Коротко про Formula Node у LabVIEW 1


Про використання формул у LabVIEW я вже писав, та то було про експрес-інструмент, а цього разу поговоримо про значно більш функціональну річ: структуру Formula Node, яка дозволяє не просто задавати формули довільної складності, але фактично є нескладною вбудованою мовою програмування традиційного текстового типу.

Знайти відповідну структуру можна у палітрі “All Functions -> Structures -> Formula Node”; іконка її має вигляд рамочки з формулою y=f(x) і її легко запам’ятати.

Де знаходиться вузол Formula Node

Де знаходиться вузол Formula Node

Сама структура на блок-діаграмі являє собою рамку сірого кольору, всередині якої знаходиться текстовий курсор. У цій рамці можна вводити оператори, та спочатку необхідно забезпечити передачу даних від регуляторів програми всередину структури. Це робиться командою “Add Input” з її контекстного меню.

Додаємо входи до Formula Node

Додаємо входи до Formula Node

Після додавання входів їм слід дати імена (тобто ввести імена відповідних змінних, що використовуваимуться у текстовій частині програми). У нашому випадку імена змінних співпадають з назвами відповідних полів вводу: А,В,С.

Під’єднуємо регулятори до новостворених терміналів і аналогічну операцію проводимо з вихідною величиною (створюємо термінал, зв’язаний зі змінною Result, і підключаємо його до індикатора на блок-діаграмі), використовуючи пункт “Add Output” контекстного меню структури.

Додаємо вихід до Formula Node

Додаємо вихід до Formula Node

Для простоти розуміння програми термінали-входи краще розміщувати в лівій частині структури, а термінали з результатами – у правій. В нашому випадку результат вього один, хоча загалом структура Formula Node дозволяє створювати досить складні програми всередині інструментів LabVIEW. Для прикладу нижче подано ілюстрацію програми із використанням оператора “If”/

Реалізація оператора вибору у Formula Node

Реалізація оператора вибору у Formula Node

У даній програмі результат буде рівний значенню змінної С якщо значення змінних А та В рівні, або сумі А+В, якщо це не так. Як видно з ілюстрації, у Formula Node використовується синтаксис, близький до мови програмування С (Сі), тому особливих проблем виникнути не повинно. Опис синтаксису можна знайти і в довідці самого LabVIEW.

Для тих, кому функціоналу Formula Node не вистачає, у новіших версіях LabVIEW передбачено зокрема і вузол MathScript Node, що дозволяє використовувати відповідні скрипти.

Приклад MathScript Node

Приклад MathScript Node

Принципи роботи з MathScript Node ідентичні до таких при використанні Formula Node.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Думка на тему “Коротко про Formula Node у LabVIEW