Конференція з питань дистанційного навчання в ІФНТУНГ 2


Уже в середу на базі нашої кафедри стартує конференція з питань дистанційного навчання, на яку мені запропонували підготувати доповідь. В цьому плані наша кафедра була однією з перших в університеті, а університет (із технічних ВНЗ) – одним із перших в Україні, так що все мега серйозно. Тим більше, що за впровадження навчання через інтернет в ІФНТУНГ взялися всі, починаючи з ректора.

Наскільки мені відомо, різних доповідей буде чимало, та особисто мені хотілося б не розказувати про чергові успіхи нашої кафедри у цьому нелегкому ділі, а поговорити про щось біль концептуальне, наприклад, про проблеми впровадження дистанційних лабораторних робіт із технічних спеціальностей. Та ще й не просто технічних (типу програмування), а таких, де необхідною умовою я робота студентів із якимось обладнанням.

От як можна дистанційно вчити людей, скажімо, міряти тиск манометром, або вивчати режими роботи електродвигуна? Причому не просто на прикладі анімованих зображень чи відеороликів. Як можна вчити людей креслити у автокаді, не змушуючи їх при цьому купувати дорожезну програму, або красти її, скачуючи з варезників?

Як можна дати можливість студентам працювати із сучасним програмним забезпеченням, якщо комп’ютерних класів в університеті дуже мало, а потужних комп’ютерів всередині – ще менше. Та й удома далеко не в кожного чотирьох-ядерний “монстр” із кількома гігабайтами оперативки.

Проект доповіді, мабуть, опублікую завтра – щоб встигнути ще врахувати зауваження, якщо хтось зважиться прочитати так багато букв і щось порадити. А поки радий буду побачити відповіді на питання вище. Хто як вважає, панове?


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 thoughts on “Конференція з питань дистанційного навчання в ІФНТУНГ