Кому потрібний DDoS урядових сайтів 3


Ну що ж, сайт ex.ua відкрили і він знову працює (втім, багато неліцензійного контенту таки втрачено – при спробі скачати щось незаконне бачимо повідомлення, що файли тимчасово недоступні). Свою позицію стосовно піратських програм я вже висловив і волів би не повертатися до теми файлообмінників, та просто одна людина натякнула про речі, над якими слід задуматися.

Отож, всі ми думаємо, що закриття ex.ua було спробою тиску на тих, хто розповсюджує неліцензійні фільми, музику, програми (чи щось таке), а атаки на сайти предидента, партії влади, Верховної Ради – відповіддю розлюченого народу. Така-собі інтернет-революція. Та чи так це насправді?

Одна людина, з якою я вчора мав нагоду поспілкуватися в інтернеті, стверджує, що вся ця історія – велика змова, мотиви якої залишаються невідомими. Я не спец у комп’ютерній безпеці, тому аргументи співрозмовника просто наведу як є.

Отож, скільки людей брало участь у атаці на сайт президента (та інші ресурси)? У пабліка EX.UA (public34795990) вКонтакті порядку 40 000 підписників. Оскільки більшість людей є одночасно зареєстрованими і в інших соцмережах, то можна вважати цю цифру приблизною кількістю тих, хто зайшов на зазначені ресурси з метою зашкодити їх роботі.

Тим часом відвідуваність популярних ресурсів є співрозмірною, а то й вищою. Так, наприклад, гра “Танки онлайн” має одночасно порядку 2500 учасників на кожному сервері (причому тут використовується ресурсоємкий flash), такі ресурси як bash.org.ru, lurkmore, тощо відвідують мільйони людей в день, тобто навантаження на сервери тут значне, та чомусь не спостерігається жодних проблем. Навряд чи спеціалісти у дата-центрі Верховної Ради гірші, або вони економлять на обладнанні.

Імовірніше, що крім кількох десятків тисяч протестувальників у DDoS-атаці брали участь і професіонали, які використовували перевірені часом і досвідом засоби, наприклад бот-нети. Вони і “зарубали” сайти органів влади і зробили б це без сторонньої допомоги.

Нащо тоді всі ці танці з бубном? Все просто: масовку було навмисне зорганізовано для того, аби замести сліди справжнього зловмисника і приховати його справжню мету (DDoS не завжди є самоціллю, а може бути лиш одним із елементів атаки).

Чи навмисне хтось спровокував реакцію у відповідний час “Ч”, чи просто зловмисник вміло скористався ситуацією сказати важко. Особисто я сумніваюся, що власники ex.ua причетні до всього цього, але не варто відкидати і таку можливість.

Отож, хто хоче вірити у перемогу інтернет-спільноти над злом і цензурою, уособленням якої зробили нашу владу, – Ваше право. Та все ж варто задуматися і над альтернативними варіантами. Отож, як Ви гадаєте, кому був потрібен DDoS урядових сайтів?

 


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 thoughts on “Кому потрібний DDoS урядових сайтів

 • Владислав

  ну показник пабліка вконтакті – не показник дійсності. в мене вконтакті буквально почерез новину було забито цими інструкціями з ддосення, тому ддосило людей набагато більше, і далеко не всі підписувались на паблік.(та й пабліків там вже добра сотня є)
  а кому це було потрібно? юним українським хакерам мабуть…Про гроші тут мова не йде, а от наростити власний досвід та й мати в хакерському портфоліо такі повалені сайти – це гарний плюс до хакерської репутації

  • Akceptor

   Прикол у тому, що, скоріше за все, не хакери-самоучки, а спланована наперед акція. І не для портфоліо, а, ймовірно, просто для демонстрації сили своєї владі. Людей просто використали

  • Вся правда о EX.UA

   Да какая разница сколько пабликов было вконтакте? В фейсбуке тоже были такие страницы с призывами спамить сайтв ВР и Яныка. Суть в том, что во все эти группы вступали одни и те же люди. Да и далеко не все потом заходили на сайты – некоторые забыли, некоторые забили.
   Думаю, увидим скоро, когда начнут сажать этих хакеров-самоучек. Кстати, ты может не в курсе, но настоящие хакеры не атакуют сайты прямо со своего домашнего компа, а юзают прокси как минимум. Бараны так не умеют 🙂