Комп’ютерно-інтегроване керування (гостьовий пост) 2


Свого часу я вже розмістив гостьовий пост від цього автора (вірніше, авторки), тоді у ньому йшлося про копієчні заробітки. З того часу ситуація докорінно змінилася і сьогодні я з радістю публікую ще один гостьовий пост, завдання якого презентувати появу на просторах українського інтернету нового тематичного блогу, присвяченого комп’ютерно-інтегрованому керуванню різноманітними процесами.

Але не буду багато писати і раджу перейти безпосередньо до прямої мови з нашою сьогоднішньою гостею.

XXI століття, характеризується стрімким розвитком науково-технічного прогресу. Сьогодні будь який технологічний процес ми не можемо собі уявити  без застосування  автоматизованого обладнання та складних систем  управління. Все частіше й частіше на виробництві впроваджують автоматизовані системи управління та  інтегровані  системи керування  на базі  SCADA-пакетів та CASE-систем.

SCADA-пакети дозволяють при мінімальній частці програмування на простих мовних засобах розробляти багатофункціональний інтерфейс, що забезпечує оператора/диспетчера не тільки повною інформацією про технологічний процес, але і можливістю ним керувати. SCADA – це новий підхід до проблем людського чинника в системах керування (зверху вниз), орієнтація в першу чергу на людину (оператора/диспетчера), її завдання і функції, що реалізовуються нею. Програмне забезпечення типу SCADA призначене для розробки і експлуатації автоматизованих систем керування технологічними процесами.

Під CASE розуміють сукупність методів і засобів проектування інформаційних систем з інтегрованими автоматизованими інструментами, які можуть бути використані в процесі розробки програмного забезпечення. У функції CASE входять засоби аналізу, проектування й програмування. За допомогою CASE автоматизують процеси проектування інтерфейсів, документування й генерування структурованого коду бажаною мовою програмування.

Такі нововведення впроваджують насамперед для того, щоб  покращити якість виробленої продукції,  та якомога точніше визначати кількість вихідної продукції, а також при мінімальних затратах отримувати максимальний  прибуток. Не слід забувати й про безпеку  технологічного процесу, завдяки сучасному обладнанню  можливість відстежити та  вчасно виправити аварійні ситуації збільшилась в десятки разів.

Але   в такий бурхливий розвиток  автоматизованих технологій слід особливу увагу приділяти  навчанню та досвіду  обслуговуючого персоналу. Оскільки революція в області автоматизації  відбувається так швидко, що фахівці часто не встигають іти з нею нога в ногу. В сучасних джерелах інформації з’являється  величезний об’єм інформації, який  звичайна людина просто не в змозі обробити та сприйняти, тому виникає потреба у систематизації інформації, щодо новітніх технологій в  енергетичній та нафтогазовій галузі.

Оскільки в мене робота напряму зв’язана із  автоматизованими системами  і розвитком  та впровадженням сучасних  інтегрованих комп’ютерних систем  управління в  складні технологічні процеси. Я  змушена  постійно  слідкувати  за розвитком  новітніх технологій цього напрямку.  Але на  сьогоднішній день в засобах масової інформації   та в інтернеті стільки інформації, що важко за всім   встежити. Оскільки я викладаю дисципліну  «Основи комп’ютерно-інтегрованого управління», тому вирішила,  в міру своєї  можливості, систематизувати  потік інформації  в цій галузі і створила сайт, який допоможе студентам та всім  бажаючим  поглиблювати свої знання та знаходити ту корисну інформацію, яка потрібна саме їм.

Я впевнена, що за автоматичним керуванням майбутнє не лише у сфері керування технологічними процесами,  в найближчому майбутньому  і в побуті.

Наостанок посилання на ресурс, про який іде мова у цьому гостьовому дописі: http://kiu-bek.com.ua

 


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 thoughts on “Комп’ютерно-інтегроване керування (гостьовий пост)