Ліцензійна камасутра 8


Ліцензійна камасутраНе так давно наш університет розщедрився на покупку деякого ліцензійного ПО; насправді, якби не постійні кризи і неадекватні ціни, то так робив би багато хто, але мова зараз не про це. Софтина називається FlowVision, її розробником є російська контора TESIS, але ми брали у посередника і офіційного партнера росіян, з Дніпропетровська. Програма не з дешевих, тому для її встановлення відправляють відповідного фахівця, та й навчання роботи входить у вартість.

Просто вразила процедура активації: ви генеруєте програмою якийсь хитрий файл, відсилаєте його електронною поштою (!) розробникам, у відповідь отримуєте файл ліцензії, яким і активуєте програму. Причому, генерування цієї ліцензії на стороні розробника відбувається, ймовірно, у ручному режимі, бо нас спочатку просили почекати кілька днів (з четверга до понеділка), але потім таки вислали ліцензію того ж дня увечері.

Далі – більше. Ліцензія у нас безтермінова, на 5 компів, а от присланий файл – всього на рік, та ще й для інших комп’ютерів процедуру доведеться повторити, причому отак морочитися доведеться щороку. І це при тому, що на торрентах цей софт (щоправда, трохи новіший білд) можна знайти без проблем, одразу з “ліками”.

Хто шарить у законах, підкажіть таке: купивши програму цілком законно я можу поставити її піратську версію? Чи це незаконно і за наші гроші нам тепер ще й мозги компостувати будуть?


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 thoughts on “Ліцензійна камасутра

 • mr.psiho

  Та х/з… Але от що ймовірно: софтина на торренті спеціально “крива” і підкинута самими ж розробниками. Виходить наче все класно: користуйся досхочу. А на справді є натуральним підлим “троянським конем”.

  • Akceptor Від автора

   Не думаю: на торентах зараз багато всякого, а програма та досить специфічна, не кожному потрібна. Та й вартує у ній в основному саме технічна підтримка та навчання, а не сам софт.

 • Serjart

  Akceptor, я думаю можна встановити, але якщо крякнута версія не буде містити інформації в пункті меню “Про програму”, що вона крякнута.

  • Akceptor Від автора

   Не містить 🙂
   Фактично, там крякнута не сама програма, а її сервер ліцензій – так що ніяких повідомлень подібного плану бути не може.
   Цікаво просто що каже у таких випадках закон

 • INDRA

  Аж самому цікаво стало, бо також є програми такого типу у нас , правда активація дещо простіша і явно не в ручному режимі проходила).

 • ticapac

  Akceptor, по ідеї можеш використовувати піратку, якщо є ліцензія на цю ж версію. Багато в яких крякнутих прогах про це пише, особливо зборки ОС.

  • Akceptor Від автора

   По ідеї – це одне. Мене цікавить факт законності такого вчинку, бо я ж не вдома хочу ствити програму, а на роботі.
   Щоправда, поки-що однєї копії мені цілком достатньо, а її аккивували за всіма правилами, та щоразу такі танці з бубнами – трохи дико. Особливо, якщо зважати на те, що пршого разу до нас приїхав спеціаліст за 1000 км. Нам що, його викликати кожного разу (якщо, скажімо, я не вмію сам розібратися)?
   Стосовно ж піратських збірок ОС, то тут так само все далеко не так просто.
   Ясна річ, що у випадку перевірки все вирішить наклейка на системнику, але якщо взяти за мету перевірити відповідність наклейки і ОС, то піратку визначити досить легко.