Кафедра ІВТ – без реклами 14


У попередньому дописі я розмістив невеличку рекламу нашої кафедри і агітував усіх йти вчитися саме до нас. Я розумію, що зараз усі будуть рекламувати свої ВНЗ, свої факультети та свої спеціальності і не хочу нікому нав’язувати якусь точку зору. Але просто рекламою теж відмазатись не збираюся і розкажу про свою позицію стосовно цьогорічної вступної кампанії та вищої освіти в Україні загалом.

 

Кафедра ІВТ - без реклами

Кафедра ІВТ - без реклами

Про те, що “Нафта” – досить престижний заклад у наших краях всі, думаю, вже в курсі. Факультет електрифікації та інформаційно-вимірювальних технологій в цьому університеті далеко не найгірший, хоч і не найкращий. Чомусь зараз користуються попитом всілякі менеджменти і комп’ютерні науки, хоч насправді роботу за фахом знайти для таких людей практично нереально, як і часом потрапити на державне місце.

Тепер у двох словах про кафедру. Думаю ні для кого зараз не секрет у якій задниці знаходиться вища освіта в Україні і що саме на нас ложили парламент і уряд. Міністр освіти у цьому плані не є винятком, тому не варто вірити у казочки. Всі ми знаємо, що цього року кількість абітурієнтів зменшиться десь в два рази і тому теоретично багато у кого є шанс потрапити на більш престижну спеціальність. Але це в теорії, бо насправді на таких спеціальностях конкурс 15-20 осіб на місце і якщо навіть він зменшиться вдвічі, то складатиме 7-10 претендентів на кожне державне місце, тобто шанси не надто зростають. Нащо вчитися за свій кошт я особисто зовсім не розумію – простіше 5 років навчатися на якійсь менш престижній спеціальності, а потім просто отримати другу вищу освіту і зекономити тисяч 15 гривень. Багато моїх друзів саме так і зробили: тепер вони і метрологи і економісти чи програмісти (причому зараз є навіть шанс отримати другу вищу освіту заочно навіть після 4 курсу).

Особливої уваги заслуговують ті ж таки “комп’ютерщики”. Мені дивно як люди не розуміють простої речі: програміст – це творча робота, яка під силу далеко не кожному. Не існує такого ВНЗ, в якому можуть зробити хорошими програмістами всіх бажаючих. Більш того, навчання програмуванню часто-густо починається зі шкільного Turbo Pascal і подекуди недалеко втікає від шкільної програми. Хто не вірить – подивіться на сайти наших ВНЗ, сайт міністерства освіти зрештою. Ви бачите там Web 2.0?

Я маю трохи досвіду і сам колись захоплювався програмуванням. Наші випускники працюють програмістами, хоча за фахом вони інженери-метрологи і роботодавці не шкодують, що взяли на роботу саме наших випускників. Знаєте чому? Сучасна вимірювальна техніка – це більше не лінійка, термометр чи вага, яку ви бачите у магазині. Високоточні інтелектуальні прилади коштують купу грошей і напхані електронікою більше, аніж iPhone. Тому метролог повинен вміти сконфігурувати такий прилад, отримати з нього дані, а то й розробити власне програмне забезпечення для роботи із вимірювальної технікою, обробки результатів тощо.

Звичайно, я покривив би душею, якби сказав, що всього цього ми можемо навчити. Ми просто можемо ставити задачі і пропонувати засоби для їх вирішення, а навчитися програмувати можна лише програмуючи, як і навчитися будь-чому іншому. Без практики ніяк і не вірте тим, хто каже інакше. У нас дійсно немає велетенських комп’ютерних класів і безплатного інтернету. Але в нашому класі комп’ютери сучасні і обслуговує їх не якась тітонька-оператор (з усією повагою), але люди, які в курсі того як встановити та настроїти “вінду” чи убунту. Ми не будемо заперечувати якщо ви ходитимете на пари зі своїм ноутом (і навіть зможемо зорганізувати доступ до WiFi).

Окремим пунктом стоїть хабарництво. Я не візьму на себе сміливості говорити за всіх і гарантувати тотальну чесність і непідкупність (цим хай займаються ті ж таки депутати і урядовці), просто скажу що особисто я за 5 років навчання не заплатив нікому жодних хабарів. Хай у мене в дипломі є декілька трійок, та щось я не думаю, що “відмінно” чи “задовільно”, скажімо з філософії, робить тебе кращим чи гіршим фахівцем.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 thoughts on “Кафедра ІВТ – без реклами

 • Андрій

  А взагалі, з якою конфігурацією у Вас ПК?
  А на рахунок міністерських сайтів… Я взагалі не розумію, як їм не стидно мати такі \противні\ сайти!? Той же сайт Мін. освіти, нафіга там на головній сторінці СТІЛЬКИ статтей? Невже неможна котегоризувати, зробити компактніше? В багатьох школах нормального інтернету ще немає, а на сайт Міністерства зайти потрібно… і Чекають по 10 хвилин доки він завантажиться… по собі знаю…
  P.S. Якась тітонька також може бути хорошим спецом)

  • Akceptor Від автора

   Чесно кажучи, я не дуже вникав у конфігурацію. Знаю лише, що відео на цих компах кодується вдвічі швидше, як у мене вдома – як мінімум. Думаю, десь по 2Гб оперативки і якісь двоядерні пеньки.
   Наразі в нас їх забрали на приймальну кампанію, один ще лишився – можу глянути. Таких нових компів поки 4, ще 2 мають підвезти, бо з тендером якась заморочка. Щороку стараємся 1-2 нових ПК докуповувати, але приміщення маленьке, тому в класі більше як 10 їх не поставимо фізично. Та це й на краще, як на мене, менше народу – простіше працювати.
   Стосовно шкіл, то у мене в селі школа має інтернет по діалапу через райцентр. Мегашвидкість 9600. Хоч насправді там дядько один просто свій 3Ж-модем приносить, аби в неті можна було більш-менш посидіти. І це багато де так. Наше міністерство про тотальну комп’ютеризацію та безпроблемний доступ до мережі просто бреше.
   ЗІ
   Я про тітоньку так сказав, не щоб когось образити. Просто зараз фахівці не працюють завлабами та операторами в універі, вони переважно мають більш високооплачувану роботу, а адмініструють комп.класи якраз здебільшого не надто компетентні особи. Є винятки, не заперечую.

 • Владислав

  поступив би до вас, якби шарив в математиці…а так не судьба 🙁
  до речі, я досить довго зловтішався, коли дізнався, що офіційний сайт нафти під фільтром гугла 🙂

  • Akceptor Від автора

   Може і під фільтром, але зате в ЯК. Вже думаю як цим скористатися.
   Наш кафедральний піддомен ivt.nung.edu.ua (там поки своєрідна заглушка, бо нема часу і охоти щось робити) деякі сервіси показують як сайт у ЯК, хоча в каталозі лише головний домен ніби…

   • Владислав

    ну тиц 240 це досить непогано… а хто у вас займається створенням та розвитком сайту? цікаво, чи довіряють це студентам, чи наймають людей?

    • Akceptor Від автора

     Сайт створили дуже давно, але так само давно не розвивають – лише оновлюють іноді. Робили, наскільки мені відомо, люди, що зараз і підтримкою займаються – якийсь спеціальний підрозділ по інтернету і айті.
     Студенти може роблять десь, де їх вчать html, на нашій кафедрі студенти знати веб-програмування не мусять і тому сайт я зробив на вордпрессі, аби не заморочуватися. Якби виявив бажання хтось, то запросто довірили б кафедральний ресурс. Університетський – ні, бо там типу офіційна інформація і т.п.

    • Андрій

     Це ще дивлячись в якому Я каталозі, чи українському, чи російському!) Російський значно більше ціниться_) А можна спробувати ссилки в оренду на сайті здавати Гг))

 • Андрій

  Звичайно техніка недуже, але все ж не найгірша… Мене наші шкільні так бісять що капец!! А ще секретарі блін, як друкують то всі документи на робочому столі і в документах, завалені неінформативними назвами… а мене потім присилають, мол найди те-то…
  А ще тіпа умні щось понаклацують, начитаються всякої інфи з того ж ЧІПа, і по-дибільному її використовують…

  І у мене питання по твоєму універу, великий наплив вступників чи ні?

  • Akceptor Від автора

   Про техніку скажу по секрету: у нас в університетах техніка всюди застаріла, бо нема можливості швидко списати ПК, а тому і нові купувати не дозволяють. Ми старіші машини (типу третіх пеньків) потрохи по лабораторіях розпихуємо – під всякі програмно-апаратні вимірювальні лабораторії, а в комп’ютерний клас нові збираємо. А от деякі класи так і стоять укомплектовані машинами кількарічної давності. У нас поки трохи з моніторами лиш проблема, а так то все нормально ніби.
   Стосовно напливу вступників то за один день сказати нічого толком не можу. До нас на факультет було 10 заяв – 2 на метрологію і 8 на електриків. Але подавали більшість якраз на системну інженерію, програмне забезпечення і т.п. Тобто традиційно там буде конкурс скажений, хоч об’єктивно програмісти з них не фонтан.

    • Akceptor Від автора

     На деякі напрямки був (менеджмент наприклад, ті ж комп”ютерщики), на більшість все тихо було, а подекуди жодного абітурієнта. Не можна порівнювати між собою різні спеціальності

 • Андрій

  І на рахунок інтернету… У нас був лише GPRS by Kyivstar І так тупив… А останнім часом взагалі негрузив, він у мене дома був теж, я не те що неміг читати/коментувати блоги які мені цікаві, я у свій неміг написати нічого!!!
  Але ось появився 3Г а мене повільний достав, то ось учора витратився, 300грн на модем.. Тепер щасливий)МАйже..