Join the Brotherhood! 4


Ще у старій іграшці Fallout була така організація – Братство Сталі (Brotherhood of Steel), яка мала за мету збирання і зберігання високих технологій. Звичайно, дія гри відбувалася у світі, що пережив ядерну війну, де цивілізація скотилася здебільшого до рівня озброєних банд рейдерів і поодиноких поселень людей, створених фактично на згарищі старого світу. Довоєнні технології людьми успішно використовувалися, але от уявлення про їх принцип дії у більшості не було навіть приблизного. Навіть адекватний ремонт – проблема, не кажучи вже про відтворення.

Ми, слава Богу, до ядерної війни поки не докотилися, але у загальному від зображеного у Fallout рівня оволодіння технологіями пересічний мешканець планети вже не так і далеко. Парадоксально, але факт: на дворі епоха 4-ядерних смартфонів, а люди часто навіть не вміють користуватися усіма стандартними функціями мобільника.

Магазини побутової техніки надають (не безкоштовно) послуги з встановлення ОС на комп’ютери (причому в “Ельдорадо” мені запропонували на місці перевстановити вже встановлену на ноуті Windows 7 і навіть пообіцяли гарантію на цю послугу!)  і смартфони програмного забезпечення. Уявіть собі, установка на смартфон набору програм може коштувати від 300 гривень (стільки ж вартує і установка ОС в магазині). Цікаво як справи з перепрошивкою і отриманням root чи jailbreak одразу після покупки 🙂

І це я не про якісь високі технології типу адронних коллайдерів, а про звичайну побутову техніку. Неймовірно!


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 thoughts on “Join the Brotherhood!

 • tivasyk

  братство сталі… карго-культ трішки краще організований, ніж звичайне збирання амуніції в fallout.

  «володіння технологіями» — це здатність відтворити об’єкт. лиш тоді він з артефакта перетворюється на продукт.

  вавілонська вежа зростає, але більшість населення завжди лишатиметься біля підніжжя. добре, якщо пам’ятитмуть, навіщо вони час від часу дивляться вгору.

  а fallout… треба таки знову розпочати =)

  • Akceptor Від автора

   У грі це не надто явно показано, мабуть, але основна ідея братства якраз відтворення довоєнних технологій. Така-собі технократична еліта.
   Мені здається, що насправді десь так і має бути: планетою повинні керувати ті, хто рухає прогрес уперед, а не купка балакучих політиків.

   • tivasyk

    ги, з керуванням планетами (та будь-чим) є невеличка проблемка, про неї чудово пожартував (а чи пожартував) свого часу дуглас адамс у «ресторані на краю всесвіту»… але дзуськи я знайду зараз ту цитату.

    в загальних рисах він сказав, що коли хтось має бажання взяти владу й керувати — в жоднім разі не можна його до цього допускати.

    а якщо хтось має необхідні знання, вміння, та плюс ще совість — йому це не цікаво.

    • Akceptor Від автора

     Що є, те і є. Але бувають люди, які робитимуть нецікаву справу заради якогось ефимерного блага. Треба просто якось знайти людей, у яких необхідні знання і вміння суміщені з отакими “патріотизмом”. Звучить занадто фантастично 🙁
     То що, нам всім труба?