Java goes on-line!


Хоча розробка мого електронного журналу навіть не наблизилася до завершення, та я вирішив вділити трохи часу на те, аби спробувати запустити його на якомусь віддаленому сервері (хоч би з метою потім людям показати: все ж кинути лінком трохи простіше, аніж носитися із ноутом).

Перші проблеми кидаються в очі відразу: ви можете знайти, без перебільшення, 100500 хостингів з підтримкою php+mySQL (в тому числі і цілу купу безкоштовних хостингів), але скажіть мені скільки ви знаєте хостингів із підтримкою Java? А безкоштовних Java-хостингів?

Насправді, можна знайти і такі, але їх дуже мало, тому не дивно, що я спробував і забив відклав до кращих часів.

Але оце недавно одна добра людина написала замітку про таку штуку як continious integration server buildhive (заточений під maven, як я помітив), який я вирішив спробувати у ділі, а потім випадково надибав і Java-хостинг, що надається за принципами PaaS (платформа як сервіс) – cloudbees.com, де можна собі зареєструвати тепле місце для своїх розробок, причому є можливість запускати їх на Tomcat сервері та купі інших.

Відразу скажу, що проблем із запуском журналу у цій хмарі вистачає. Наприклад, за замовчуванням у якості сервлет-контейнера там використовується трохи застаріла, шоста версія томкету і тому, зокрема, виклики методів типу someCollection.get(0), someObject.getSomeProperty() не працюватимуть, викидаючи помилку “The function foo must be used with a prefix when a default namespace is not specified”, тому доведеться все переробляти на звертання до пропертів (наприклад someObject.someProperty та someCollection[0]), або ж шаманити із запуском у “хмарі” Tomcat 7 (це можливо, але у мене із ним програма не запускається, хоча на локальному компі працює).

Тим не менш, якщо відразу розраховувати на те, що ваша програма працюватиме у певному середовищі, то всіх цих нюансів вийде уникнути, а безкоштовність cloudbees і простота у користуванні (не порівняти з тим же openshift.redhat.com) робить цей сервіс дуже зручним якраз для початківців.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *