Ingress: основи основ 1


Що таке Ingress? Це забавка для смартфонів, розроблена за участі компанії Google (вірніше розробником є компанія Niantic яка не так давно відокремилася у окрему конторку); гра є представником жанру AR (augmented reality, доповнена реальність) і передбачає взаємодію з об’єктами реального світу.

Як грати у Ingress? Для цього потрібен смартфон із підтримкою GPS, а також доступ до інтернету, оскільки гра постійно обмінюється даними з серверами Niantic. Не завадить також “банка” – портативна запасна батарея (powerbank) – бо ж самі розумієте, що сучасні смартфони не можуть похвалитися автономністю, особливо при включеному GPS, екрані і постійній передачі даних. Щоб грати у Ingress доведеться багато ходити пішки (можна також використовувати велосипед, авто чи навіть громадський транспорт) – взаємодія з порталами (основні елементи гри) вимагає фізичної присутності.

portalЩо є основними ігровими об’єктами Ingress? Таких артефактів три: портали, лінки і поля. Портал – це стратегічн точка, яку може контролювати одна з двох ігрових фракцій: Просвітлені або Опір. Портали створюються на місцях, де у реальному світі присутні певні визначні культурні пам’ятки (музеї, вуличний арт, храми та культові споруди), великі вузлові станції громадського транспорту, бібліотеки, тощо. Портали пропонуються самими гравцями (цю можливість наразі вимкнено), але перед створенням відбувається модерація з боку Niantic.

Для контролю порталу необхідно встановити у нього від 1 до 8 резонаторів (спеціальні ігрові айтеми, отримати які можна просто з того ж таки порталу у результаті “хаку” або “зламу”). Якщо у портал встановлено всі 8 резонаторів то від нього або до нього можна створити лінк.

Лінк – це лінія, яка сполучає між собою два портали однієї фракції. Лінки не можуть перетинатися. Лінком можна з’єднати тільки два потрали однієї фракції, у кожен з яких встановлено 8 резонаторів (проте при знищенні кількох резонаторів лінки можуть зберігатися). Для створення лінка потрібно знаходитися поруч з порталом-джерелом лінка і мати ключ від порталу-приймача (ключ – це спеціальний ігровий айтем, який можна отримати з порталу у результаті “хаку”). Максимальна відстань між порталами залежить від рівня резонаторів, встановилених у портали а також від модів (спеціальних ігрових айтемів, ну ви зрозуміли ;)).

fieldЯкщо з’єднати між собою лінками три портали однієї фракції так, щоб вони утворили трикутник, то цей трикутник називається полем. Утворення поля приносить вам значну кількість балів досвіду (AP), а також спеціальних балів, які називаються розумовими юнітами (mind units, MU).

Можна створювати багатошарові поля різної конфігурації, але про це варто написати окрему статтю.

Також ігровий досвід можна отримати і за знищення полів (причому для знищення поля достатньо знищити хоч би один із порталів, що його утворюють. Відповідно часом значно вигідніше просто вибрати правильну точку і однією атакою розчистити десяток ворожих полів 🙂

Чи можна мухлювати в Ingress? Цікаве питання. Грати обманом можливо, хоча доволі непросто і ризиковано. Найбільш поширеними способами обману є всюдисущі мульти (кілька додаткових ігрових акаунтів) а також обмін акаунтами, коли одна людина зі свого телефону може зайти у акаунт друга. Вирахувати і забанти таких чітерів – це питання часу і “політичної волі” розробників гри. Також можна мати кілька телефонів і окремий акаунт для кожного з них. Теж не дуже чесно, але виявити таку штуку значно важче.

Окремим пунктом варто згадати “вертоліт” – це коли люди використовують різного роду махінації з даними GPS для того, аби не переміщуватися у реальному світі, а просто віртуально мандрувати. Дуже спокусливо, бо можна робити ворогам западлянки не зважаючи на погоду, досягати важколоступних місць і т.п. Але з цим видом чітерства розробники більш-менш успішно дають лад: гра не дуже хоче працювати на телефонах із увімкненим mock GPS locations, не любить рутовані андроїд-девайси і айфони з джейл-брейком, а також не працює якщо ви використовуєте окремий GPS-пристрій, а не вбудований у смартфон чіп. Крім того “вертольотчиків” дуже не люблять самі гравці.

ingress

Чи є донат у Ingress? Людителям продати нирку і потім рулити у грі в Ingress робити нічого. Погодьтеся, було б дико змушувати одних людей бігати пішки від порталу до порталу, а іншим продавати якісь плюшки за гроші. Тим не менш, якщо ви вже все ж продали нирку, то на “чорному ринку Ingress” можна спробувати придбати якісь ігрові айтеми у інших гравців, або ж найняти собі “раба” для прокачки 🙂 Втім, обидва цих способи не є чесними.

Також можна потратити гроші на велосипед, заправити машину друга і зганяти невеличкою групою у автовояж до віддаленого порталу, або ж влаштувати поїздку на один з численних Ingress-івентів, у т.ч. за кордон.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Думка на тему “Ingress: основи основ