Ingress: Івано-Франківськ новими очима 5


Кілька днів назад мій телефон трохи заглючив і довелося його перепрошивати. А фірмова прошивка для Motorola Droid від Verizon виявляється постачається з встановленою вже грою Ingress, яку я свого часу просто ігнорував, “випилюючи” разом з іншим операторським приладдям. А даремно 🙂

Отож що за гра така Ingress. Якщо коротко, то ця забавка базується на концепції доповненої реальності, тобто суміщає реальний світ з віртуальним. Простіше кажучи, події гри відбуваються у реальному світі і переміщатися між ігровими локаціями доведеться теж у реальності: ніякого сидіння за компом ночами – у пригоді стануть добрі капці чи велосипед 🙂

Суть гри можна дізнатися з ролика:

А скачати Ingress можна у Play Market чи App Store (посилання шукайте на офіційному сайті гри https://www.ingress.com).

Окрім того що доведеться багато пересуватися, а це, як відомо, корисно для здоров’я, Ingress дає шанс по-новому подивитися на світ, що нас оточує. Зокрема за кілька днів гри я реально відкрив для себе новий Івано-Франківськ, адже ігрові портали розташовуються на місцях де у реальному світі знаходяться якісь визначні чи просто цікаві місця: пам’ятники, храми, меморіальні дошки, фрески і мозаїки. Як правило ми проходимо повз такі місця, з головою зжанурившись у власні справи, але коли шукаєш нові портали, то вже не можеш ігнорувати їх. Ingress мотивує досліджувати світ навколо. Наприклад для мене відкрилося призначення отаких цікавих зображень, що прикрашають деякі ствни будівель нашого міста:

2015-04-29 18.53.29

Якщо ж ви волею випадку опинилися у незнайомому місті, то і тут Ingress допоможе: знайти цікаві місця поблизу можна без спеціальних довідників 🙂 Для гри потрбіен Інтернет (не обов’язково 3G, цілком достатньо звичайного GPRS/EDGE) і дуже бажано мати увімкнений GPS – так простіше орієнтуватися. Також потрібна компанія, бо гратися у MMO самотужки якось не надто прикольно.

Наразі я помітив, спільнота Ingress у Івано-Франківську є, але якась дуже підпільна. Нагуглити якийсь місцевий інтернет-ресурс мені не вдалося, але портали у Франківську регулярно змінюють своїх власників, отже гра триває. Щоправда зараз є значна перевага “повстанців” (за умовами гри є дві фракції, одна з яких підтримує вторгнення прибульців на Землю, а інша бореться проти чужинців) – блакитних, тому цікавіше (та значно важче) грати за “просвітлених” – зелених.

Отож, якщо маєте смартфон і шукаєте дійсно цікаву забавку: сміливо завантажуйте Ingress. Якщо ж раптом цю замітку прочитає хтось із Івано-Франківської Ingress-спільноти, давайте про себе знати.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 thoughts on “Ingress: Івано-Франківськ новими очима